/ / Peter Shilton: biogrāfija, sasniegumi

Peter Shilton: biogrāfija, sasniegumi

Pēteris Šiltons var tikt saukts par vislielākoAnglijas vārtsargs. Pēc tam, kad viņš 1990. gadā pabeidza karjeru nacionālajā komandā, briti vairs nevar būt mierīgi pret savu vārtu drošību. Daudzējādā ziņā, jo tas nozīmē, ka valsts komanda vai nu vispār neietilpst lielākajos futbola turnīros, vai, ja izrādās, tas ir ļoti slikti.

Puisis no Lesteras

Peter Shilton
Peter Shilton dzimis neilgi pēc Otrā pasaules karaKarš, 1949. gadā, angļu valodā Leicesterā. Tas nav pārsteidzoši, ka viņš sāka savu karjeru par nosaukuma klubu. Pirmkārt, jauniešu komandā un kopš 1966. gada jau pieaugušo komandā.

"Leicester" laikā, kad spēlēja Pirmā nodaļaAnglijas čempionāts (līdzīgi kā pašreizējā Premier League), bet cīnījās par izdzīvošanu. Rezultātā 1969. gadā komanda ieņēma priekšpēdējo vietu un devās uz otro nodaļu.

Atgriešanās pie elites izdevās divos gados, daudzējādā ziņāpateicoties jaunā Šiltona izcilajai spēlei. 1971. gadā „Leicester” nokavēja vismazākos čempionus (tikai 30 mērķus 42 spēlēs) un pārliecinoši ieguva pirmo vietu, pārspējot “Sheffield United” par 3 punktiem.

Kopumā komandai no dzimtajām vietām Peter Shilton pavadīja 8 sezonas, spēlējot 286 spēles.

Ceļš uz čempionātu

Peter Shilton vārtsargs
1974. gadā Šiltons pārgāja no Lesteras uz Stoksitiju un drīz devās uz Notingemas mežu. Tieši ar šo klubu viņš izcīnīja vienīgo čempiona titulu karjerā.

1977./78. Gada sezonā Šiltons ieguva dubultuuzvarējis ne tikai čempionātā, bet arī Futbola līgas kausa izcīņā. Notingema kļuva par čempionu pirmo reizi vēsturē un lielā mērā pateicoties viņu stabilajai spēlei uz pēdējās robežas. 42 mačos komanda ielaida tikai 24 vārtus. Sudraba medaļniece Liverpool atpaliek par 7 punktiem.

Eiropas trofeja

Šiltona Pētera biogrāfija
Tādējādi nākamajā sezonā Notingemaieguva tiesības spēlēt Eiropas čempionu kausā. Briti bija ārkārtīgi neapmierināti ar neizšķirtu. Pirmajā kārtā Anglijas čempions ieguva vicečempionu - “Liverpool”. “Foresters”, kā sauc “Nottingham”, mājās uzvarēja ar 2: 0 un viesos bija apmierināti ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrajā kārtā tika pieveikta grieķu AEK - 2: 1 viesos un 5: 1 mājās, bet ceturtdaļfinālā Šveices "Grasshopper" - 4: 1. Atbildes spēle beidzās neizšķirti.

Pusfinālā briti tika pie konkurentiemVācu "Ķelne". Pirmais mačs izvērtās nervozs un vārtu pārpilns. 20. minūtē vācieši izvirzījās vadībā ar 0: 2. Tomēr Burls, Bauers un Robertsons pavērsa tikšanās gaitu, izvirzot “Nottingham” uz priekšu. Diemžēl uzvarētāju rezultātu noturēt neizdevās. Okudera vārtus guva 5 minūtes pirms finālsvilpes. Pēc tam daudzi uzskatīja, ka vainīgs ir Pīters Šiltons. Vārtsargs bija ļoti noraizējies un ar dubultotu koncentrēšanos aizvadīja atbildes maču, kuras iznākumu izšķīra vieni Bauera gūtie vārti, “Nottingham” uzvarēja 1: 0.

Finālā briti tikās ar zviedriem"Malme". Un šajā sanāksmē visu izšķīra vienīgais trieciens, ko 45. minūtē izdarīja Trevors Francisks. Tātad Pīters Šiltons ieguva galveno Eiropas kluba trofeju.

Šiltons nākamajā gadā ar Notingemu ieguva Eiropas kausu. Finālā ar 1: 0 tika pieveikta arī Vācijas “Hamburg”.

Karjera nacionālajā izlasē

Šiltons Anglijā debitēja 20 gadu vecumā. Tiesa, izlase galveno turnīru sasniedza tikai pēc 10 gadiem, 1980. gadā. Par to kļuva Eiropas čempionāts Itālijā.

Briti sāka ar neizšķirtu ar beļģiem - 1:1, pēc tam ar 0: 1 zaudēja laukuma saimniekiem un zaudēja izredzes uzvarēt grupā pirms pēdējās kārtas. Rezultātā spāņi tika pieveikti - 2: 1, taču sakarā ar to, ka Beļģija un Itālija izkārtoja bezvārtu neizšķirtu, Foggy Albion komandai palika tikai trešā vieta.

Daudz veiksmīgāks bija pasaules čempionāts Spānijā 20071982. gadā Anglija vispirms izstājās no grupas ar 3 uzvarām, lai iekļūtu otrajā grupas posmā. Bumbu tur kontrolēja Šiltons Pīters. Futbola komandas uzrādīja zemus rezultātus. Rezultātā angļu vārti palika neskarti, taču arī viņi nespēja gūt vārtus: divi nulles neizšķirti - ar Vāciju un Spāniju. Rezultātā ceļazīmi uz pusfinālu ieguva vācieši, kuri varēja pieveikt turnīra saimniekus.

Meksikas Dieva roka

Visvairāk līdzjutēji atcerēsies Pīteru Šiltonu par spēlēšanu 1986. gada pasaules čempionātā Meksikā. Divus gadus pirms tam izlase netika pie Eiro, un līdzjutēji gaidīja rezultātu.

Pirmajā mačā briti sīvā cīņāzaudēja portugāļiem, vienīgos vārtus ielaižot ceturtdaļu stundu pirms beigām. Un tad viņi nespēja pieveikt Marokas valstsvienību - 0: 0. Tikai pārliecināta uzvara pār poļiem varēja palīdzēt. Un tad Gerijs Linekers parādīja sevi visā krāšņumā, izdarot hat-trick.

1/8 finālā sāncensis - Paragvaja, un atkal uzvara3: 0, šoreiz Linekers izdara dubultu, un angļu vārti atkal atstāj neskartu Šiltonu Pīteru. Šī vārtsarga biogrāfija kļuva leģendāra, pateicoties nākamajai spēlei ar Argentīnu.

Pīters Šiltons ceļas

Pirmais puslaiks mērķus nenesa, bet pašā sākumāotrais bija viens no slavenākajiem vārtiem futbola vēsturē. 51. minūtē neveiksmīgu piespēli angļu vārtu virzienā izdarīja argentīniešu uzbrucējs Djego Maradona, bumba nonāca pie Hodža, kurš to iemeta soda laukuma virzienā. Pēteris Šiltons (kura augstums ir 183 centimetri) izskrēja pa vārtiem, cerēdams izsist bumbu ar dūri, bet Maradona bija pirmais un ar kreiso roku raidīja vārtos. Tunisijas tiesnesis Ali Bins Nasers guva vārtus, un Maradona vēlāk teica, ka tā ir "Dieva roka". Argentīna uzvarēja ar 2: 1.

Labākie rezultāti

Šiltona peter futbols

Šiltona ieraksti ir pelnījuši īpašu pieminēšanu.Lielākā daļa Anglijas vāciņu - 125 (ar tikai 80 ielaistajiem vārtiem). Viņam pieder pasaules rekords oficiālo spēļu skaitā - 1391 spēle, bet Anglijas nacionālā čempionāta tikšanos skaita rekords - 1005.

Pēdējo starptautisko maču Šiltons aizvadīja plkstpasaules čempionāts 1990. gadā, kad viņam bija gandrīz 41 gads. Viņam tā bija 17. tikšanās pasaules čempionātu finālā (britu rekords), un pasaules čempionātu sauso spēļu skaita ziņā viņš dala čempionātu ar francūzi Fabjēnu Barthezu - pa 10 mačiem.