/ / Biatlīnija Svetlana Sleptsova: biogrāfija, foto un interesanti fakti

Biathlete Svetlana Sleptsova: biogrāfija, foto un interesanti fakti

Biathlete Svetlana Sleptsova, kura biogrāfijaMūsu rakstā aprakstītais ir Olimpisko spēļu čempions kā daļa no Krievijas relay komandas un trīs reizes uzvarēja vasaras pasaules čempionātā. Pasaules kausa izcīņa atkal kļuva par čempionu un uzvarētāju. 2017. gadā viņa pabeidza savu sporta karjeru.

biathlete svetlana blindtsova

Biogrāfiskā informācija

Biathlete Svetlana Sleptsova (sportista fotogrāfija ir redzama rakstā) dzimis 1986. gada jūlijā Hantõ-Mansijskas pilsētā. Viņas tēvs bija aviācijā, un viņa māte strādāja par ārstu.

No agras bērnības Svetlana piesaistīja sportu, bet meitene mēģināja daudz veidus, sākot ar deju ballēm un beidzot ar cīņas mākslām.

Desmit gadu vecumā Sleptsova pirmā hitbiatlona sekcija pēc vietējās sporta skolas trenera apmeklēja skolu, kur viņa mācījās, un uzaicināja visus izmēģināt savu roku šajā sportā. Svetlana bija ļoti ieinteresēta par iespēju rīkoties ar ieroci tik jaunā vecumā.

Vairākas reizes meitene mēģināja mest biatlonu, bet treneri, kas viņā ieraudzīja milzīgu potenciālu, neļāva tam notikt katru reizi.

Vēl viena problēma, kas saistīta ar blīvumācību grafiku, pasliktinājās akadēmiskais sniegums. Jaunā biatloniste Svetlana Sļepcova diezgan viduvēji pabeidza skolu, taču paspēja iestāties Jugorskas universitātes Sporta un tūrisma fakultātē. Tā kā tajā laikā viņa bieži kļuva par dažādu nacionālo un starptautisko sacensību uzvarētāju un medaļnieci, viņai ļāva mācīties pēc individuāla grafika.

Pirmais sporta panākums

Pirmā mentora Aleksandra Korčaka vadībā biatlekts Svetlana Sleptsova stingri apmācīja, bet, diemžēl, nesasniedza daudz panākumu.

Blindova Svetlana Biatlons

2000. gadā sportists sāka gatavotiesjaunais konkurss cita speciālista - Mihaila Novikova vadībā. Gadu vēlāk viņa ieguva Visu krievu junioru konkursu par A. Strepetova balvu.

Astoņpadsmit gadu vecumā Sleptsova pirmo reizi piedalījās U-19 pasaules čempionātā Francijas Ote-Mauriennē. Viņas augstākais sasniegums bija ceturtā vieta relejā.

Gadu vēlāk, līdzīgos konkursos Kontiolejā, viņa kļuva par pasaules čempionu individuālajā sacensībā. Papildus šim sasniegumam viņa balvu kolekcijai pievienoja bronzas medaļu.

2006. gadā Sļepcova Svetlana - biatlonisteKrievijas jauniešu izlase. Preska salā notiekošajā pasaules kausa posmā stafetes komandas sastāvā viņa kļūst par sacensību bronzas medaļnieci. Tajā pašā gadā Eiropas kausa izcīņā viņa ieguva sudraba medaļu.

2007. gads Slepcovai atnesa daudzus sasniegumus. Pasaules čempionātā Val Martello (Itālija) Svetlana vispirms kļuva par labāko sprintā un pēc tam apstiprināja savu vadību vajāšanā. No kontinentālā čempionāta krieviete atnesa veselu balvu komplektu. Papildus zeltam sprinta un stafetes sacensībās viņa ieguva sudrabu parsuits un bronzu individuālajā braucienā.

Pēc tik izcilām uzstāšanās Svetlana Sļepcova drīkst uzstāties pasaules kausa posmos.

Profesionālā sporta karjera

Gada sezonā Sļepcova Svetlana - biatlonistekā daļa no galvenās Krievijas izlases starptautiskajās sacensībās. Pirmo reizi pasaules kausa posmā viņa iekļuva trasē Pokljukā, Slovēnijā, taču tur uzrādīja ne pārāk labus rezultātus. Otrajā mēģinājumā Slepcovai izdevās gūt pirmos punktus vajāšanā Lahti. Rezultātā pirms sacensību beigām Svetlana guva 45 punktus un kopvērtējumā ieņēma 55. vietu.

Nākamā sezona atnesa Krievijas biatlonistupasaules sporta slava. Otrajā posmā Hohfilcenē Slepcova vispirms uzkāpa uz goda pjedestāla, stafetē finišējot otrā. Pokļukā viņa atkārtoja šo sasniegumu.

Svetlana slepcova biatlonistes biogrāfija

Posms Oberhofā bija paredzēts biatlonistei SvetlanaiSlepcova izcili. Papildus bronzai stafetē viņa pirmo reizi ieguva godalgu individuālajā disciplīnā - sprintā kļuva par otro. Posmā Rūpoldingā Svetlana atkal kļuva par trešo stafetē, bet sprinta sacensībās - otrā (pēc Kaisa Vara Sļepcova diskvalifikācijas tika piešķirta pirmā vieta).

Pēc veiksmīgām izrādēm Antholcā sportistspirmo reizi tika paziņots pasaules čempionātam. Šeit viņa izcīnīja arī bronzas medaļu jauktajā stafetē. Bet visvairāk apburošs Slepcovai bija pēdējais posms Holmenkollenā, kur viņa izcili uzvarēja sprintā un vajāšanā.

Nākamajā sezonā Svetlana kļuva par pasaules čempionistafetē. Pasaules kausa posmos viņa uz goda pjedestāla kāpa sešas reizes, un Hohfilcenē guva goda pjedestāla augstāko pakāpienu par uzvaru sprinta sacensībās.

2009./10. Gada sezona bija paredzēta biatlonistam tiešraidē"zelta" izjūta. Papildus četrām uzvarām un diviem goda pjedestāliem pasaules kausa posmos Slepcova kopā ar Bogaliy-Titovets, Zaitseva un Medvedtseva pēc uzvaras stafetē kļuva par olimpiskajām čempionēm Vankūverā.

Svetlana diezgan veiksmīgi pavadīja divas pēcolimpiskās sezonas, vairākas reizes kāpjot uz goda pjedestāla gan komandu, gan individuālajās disciplīnās.

Pasliktinoši rezultāti

Pirms 2012./13. Gada sezonas biatlonistei SvetlanaiSļepcovai tika veikta ceļgala operācija, tāpēc konkursā viņa izlaida daļu sagatavošanās. Tāpēc sportists divos posmos uzrādīja ļoti sliktus rezultātus un pēc tam praktiski neizpildīja līdz šī gada beigām un gandrīz visu nākamo.

Pēc divām neveiksmīgām sezonām Slepcova apņēmāskārtējais mēģinājums atgriezties pasaules biatlona elitē 2016. gadā. Bet rezultāti atkal nebija iepriecinoši - labākais individuālais sasniegums bija 24. vieta iedzīšanā pasaules čempionātā.

Svetlana blindsova biatlonistes foto

Triumfāla aiziešana

2017. gada vasaras pasaules čempionāta laikā Svetlana Sļepcova uzstājās vienkārši izcili. Bet pēc uzvarām jauktajā stafetē un sprintā viņa paziņoja par savas sportiskās karjeras beigām. Sportiste šo lēmumu skaidroja ar izmaiņām personīgajā dzīvē. Pēc paziņojuma Slepcova rīkoja pēdējo vajāšanu, kurā viņa sev izcīnīja trešo un pēdējo pasaules čempionāta zelta medaļu.