/ / Edgar Manucharyan: biografia, kariera i osiągnięcia jednego z najpopularniejszych piłkarzy w Armenii

Edgar Manucharyan - można powiedzieć, że jest prawdziwygwiazda Armenii. Jeden z najpopularniejszych piłkarzy tego kraju. Ma ciekawą biografię i dość imponującą karierę. Teraz Edgar Manucharyan jest piłkarzem grającym na Uralu w Jekaterynburgu. Cóż, warto powiedzieć więcej o jego sukcesach i osiągnięciach.

Edgar Manucharyan

Wczesna kariera

Edgar Manucharyan urodził się w 1987 roku w mieścieErywań jest stolicą Armenii. Działalność piłkarską rozpoczął w klubie „Pinyuk”. W wieku 17 lat został uznany za najlepszego strzelca drużyny. Było to wielkie osiągnięcie w tym czasie, dla którego młody piłkarz został wysłany do młodzieżowej drużyny Armenii, gdzie zaczął ćwiczyć coraz bardziej owocnie. To był początek udanej kariery. Nikt nie pomyślał, że już wkrótce obiecujący młody mężczyzna pojedzie daleko za granicę - aby zagrać w jednym z najbardziej znanych europejskich klubów.

Pojawienie się perspektyw

Pod koniec 2004 r., W grudniu, Edgar ManucharyanPoszedłem do najsłynniejszego klubu w Holandii - do Ajax w Amsterdamie. Co więcej, wtedy nawet wszedł na boisko jako część zespołu. I nie był to tylko rodzaj treningu, ale mecz z katalońską „Barceloną”! Miało to miejsce 14 grudnia. Następnie na boisku Edgar Manucharyan spędził tylko 14 minut. To był zły dzień dla niego, ponieważ gracz doznał poważnej kontuzji nogi w trakcie gry. Gracz został zdjęty z boiska. Po badaniu lekarskim okazało się, że doznał poważnego złamania kości śródstopia. Kontuzja dotknęła jego prawej nogi. Tego samego dnia, 14 grudnia, Federacja Piłkarska Armenii ogłosiła, że ​​Edgar Vagrikovich Manucharyan był najlepszym piłkarzem w kraju w 2004 roku. Potwierdziło to badanie przeprowadzone wśród dziennikarzy. Wtedy nawet tak, jakby armeński futbol osiągnął nowy poziom.

Piłkarz Edgar Manucharyan

Dalsze zmiany

Oczywiście Ajax zdecydował się nie podpisywać kontraktutego samego dnia i wkrótce też. Nie odrzucili jednak również pomysłu zaproszenia do swojego zespołu obiecującego piłkarza z Armenii. Więc po jego wyzdrowieniu (czyli 1 lipca 2005), holenderski klub podpisał kontrakt z napastnikiem na trzy lata. Ajax kupił gracza za jedyne sto tysięcy dolarów.

Już 18 września tego samego roku napastnikzadebiutował w swoim nowym zespole. To był mecz z FC Alkmar Zanstrek. W tym meczu Edgar wszedł na boisko na samym końcu - w 84 minucie. Zastąpił kolejnego napastnika. To był Ryan Babel. Niestety, w tym meczu „Ajax” przegrał ze swoim nemezis wynikiem 2: 4. W tym sezonie Manucharyan rozegrał tylko cztery mecze, ale mimo to zdobył z klubem Puchar Holandii.

W następnym sezonie napastnik jest równie rzadki.dostał się do bazy, ale przynajmniej na boisku można go było częściej widzieć. Niestety kontuzje nadal prześladowały obiecującego gracza. Z tego powodu musiał grać w młodzieżowej drużynie „Ajax”.

Edgar Vagrikovich Manucharyan

Sukces

Wreszcie 2 listopada 2006 roku Edgarzdołał strzelić swojego pierwszego gola dla klubu z Amsterdamu. Stało się to podczas meczu Pucharu UEFA 2006/07. Następnie „Ajax” wystąpił przeciwko wiedeńskiemu klubowi „Austria”. Manucharyan pojawił się na boisku w drugiej połowie, w 57. minucie, a już w 65. posłał piłkę do bramki przeciwnika. Tym samym piłkarz podwyższył wynik do 3: 0. I to było wspaniałe zwycięstwo u siebie.

22 lipca napastnik wziął udział w sparingumecz z londyńskim „Arsenalem”. Mecz odbył się na zupełnie nowym stadionie i był to pożegnalny mecz Dennisa Bergkampa, byłego piłkarza jednego i drugiego klubu. Wtedy Edgar pomógł Huntelaerowi. To był pierwszy gol w historii nowego stadionu Emirates.

W 2007 roku piłkarz podpisał nowy kontrakt z„Ajax” - tym razem do 2011 roku. Co prawda nie wszystko poszło zgodnie z planem, więc w 2009 roku Edgar grał już w „Harlemie”. Klub wynajął go od Ajax na rok. Jednak gdy „Harlem” wkrótce zbankrutował, sześciu graczy wypożyczonych od Amsterdamian wróciło do swojego składu. Ale Edgar nie został tam długo - już od 3 lutego 2010 roku zaczął grać w FC „AGOVV”. Już w pierwszym meczu strzelił gola, co zapewniło jego nowej drużynie minimalne zwycięstwo na wyjeździe. A w meczu z Excelsiorem napastnikowi udało się zdobyć hat-tricka. I to warto odnotować tydzień po tym samym zwycięstwie w meczu z „AGOVV”.

piłka nożna armenii

Wróć do piłki nożnej w Armenii

W 2010 roku Manucharyan wrócił do FC Pinyuk,samodzielnie rozwiązując kontrakt z „Ajaxem”, który nieustannie wypożyczał swojego piłkarza. Przez sześć miesięcy grał w swoim macierzystym klubie, aw połowie następnego 2011 roku został ponownie wynajęty. Tym razem - Jekaterynburg „Ural”. Ale na szczęście dla napastnika postanowiono przekształcić dzierżawę w długoterminową umowę. Pierwotnie planowano podpisać go na dwa lata, ale wszystko potoczyło się pomyślnie. Tak więc od 17 lipca 2012 roku Edgar Manucharyan jest oficjalnym napastnikiem FC „Ural”. Dzięki temu klubowi piłkarz został zwycięzcą Mistrzostw FNL w sezonie 2012/13, a także właścicielem samego Pucharu FNL (w tych samych latach).