/ / Ruský krátký trackista Elistratov Semen: biografie, sportovní kariéra, osobní život

Ruský krátký hráč Elistratov Semen: biografie, sportovní kariéra, osobní život

Yelistratov Semjon Andrejevič - slavný ruský krátký trekist. Je šampiónem olympijských her, vícenásobným vítězem světových a kontinentálních šampionátů.

Životopis

Elistratov Semen se narodil v roce 1990 v Ufě.Od raného věku byl chlapec velmi aktivní a pohyboval se, takže se rodiče rozhodli napsat do sportovní sekce. Nejprve Semyon navštěvoval kurzy na taekwondo, ale o šest měsíců později upozornil na takovýto sport, jako na krátkou stopu.

Jeden z prvních, kdo poznal talent mladýchsportovec, byl trenér Andrej Maksimov, který je nyní Elistratovovým rádcem. Pod jeho vedením se Semyon z obyčejného slibného juniorského týmu stal hvězdou světové krátké stopy.

Navzdory velmi těsnému tréninku se Elistratovovi podařilo nejen dokončit školu, ale také vstoupit do Ústavu tělesné výchovy a získat magisterský titul a tréninkovou licenci.

Sportovní kariéra

Podle tradice začátečníků sportovní školykrátké trackery obdrží první brusle jako dárek od slavných sportovců. Semyonu se dostali z rukou Julie Chachiny, která se stala vítězstvím v evropském šampionátu. To také sloužilo jako podnět pro Elistratova k tvrdému tréninku.

Elistratov semena krátká dráha

Mladý sportovec pro něj byl senzačnívěkové výsledky. V roce 2003 splnil 13 let starý Elistratov Semen, krátkodobá dráha, na které se v té době již na prvním místě v životě splnilo standard pro titul majstra sportu, a v 16 letech debutoval na etapách Světového poháru.

Po roce 2007 byl Ufa short-trackervyhrál stříbrný šampionát Ruska ve všem kolem, byl přijat do národního týmu. Od té chvíle začala Elistratova hvězdná sportovní kariéra. Zúčastňuje se všech mezinárodních soutěží. Také 20letý hráč krátké skladby je na ruském týmu pro olympijské hry ve Vancouveru, kde se nedokázal dostat do prvních dvaceti.

První úspěchy v mezinárodních arénách přišly do Semyonu v roce 2012. Stává se tříčlenným vítězem mistrovství Evropy ve vzdálenosti 1,5 a 3 km, stejně jako ve všem.

O rok později doplňuje Elistratov svou sbírku cen se stříbrnou medailí mistrovství světa, stejně jako tři ocenění mistrovství Evropy, mezi nimiž byla i zlatá medaile - pro štafetový závod.

Olympijský rok byl pro ruské sportovcepřímý smysl pro zlato. Stává se dvojnásobným vítězem mistrovství Evropy, takže domácí hry v Soči Elistratov Semyon přišli do skvělé podoby. A ne márně - stal se olympijským šampionem v relé, kde se ruskému týmu podařilo porazit hlavní konkurenty za zlaté medaile - holandský tým.

V roce 2015 získal Elistratov nový titul - stal se mistrem světa. Kromě toho získal z kontinentálního šampionátu šest ocenění, mezi které patří zlato pro korunu pro něj obušek.

V další sezóně se Elistratov Semen stává tříčlenným vítězem mistrovství Evropy, stejně jako držitelem světových rekordů na vzdálenost 1000 metrů.

sazenice

Z důvodu zakázání dopingových testůdrog meldonia, byl ruský sportovec nucen vynechat Světový pohár v roce 2016. 21. dubna bylo Elistratova odvolání staženo a on mohl pokračovat ve výkonu na mistrovství světa a dalších turnajů.