EURO 1960: rezultatai

Idėja surengti turnyrą tarp Europos komandųpasirodė 1927 m. Tuo metu tai nepasiteisino. Po 30 metų UEFA grįžo prie šios idėjos ir sukūrė Europos čempionatą arba Henri Delaunay taurę. Pirmasis piešimas įvyko 1960 m. Paskutinę dalį užėmė Prancūzija.

eurų 1960 m

Reglamentas

Ne visos Europos komandos palaikė idėją1960 metų EURO. 13 iš 30 šalių atsisakė dalyvauti turnyre. Tarp jų galima paminėti Italiją, Angliją, Vokietiją, Belgiją ir Švediją. Futbolo federacijos tikėjo, kad taurės ištraukimas neleis žaidėjams pasveikti pasibaigus sezonui.

Dalyvavo dar 17 UEFA šaliųLygiosios 1/8 ir 1/4 finalo. Ji praėjo 1958 m. Birželio pradžioje. 14 komandų, įskaitant SSRS, pradėjo pasirodymus per 1/8. Airija ir Čekoslovakija surengė klasifikacijos dvikovą.

1/8 ir 1/4 finale vyko dvi varžybos: namuose ir išvykoje. „EURO 1960“ pusfinalis ir finalas vyko Prancūzijoje, nes Henri Delonas buvo Prancūzijos futbolo federacijos pirmininkas.

Pradėti

1960 m. EURO nebuvo griežtoreglamentuojamas kalendorius - nacionalinės komandos vadovai susitarė dėl vietos ir laiko savarankiškai. Kvalifikacijos varžybos, kurios teoriškai turėtų būti surengtos pirmiausia, įvyko tik 1959 m. Balandžio 5 d. Ir gegužės 10 d. Pirmąsias namų rungtynes ​​Airija laimėjo 2-0. Grįžimo žaidimas vyko Bratislavoje, čekai sugebėjo įmušti keturis neatsakytus įvarčius ir toliau.

eurų 1960 metų futbolas

Debiutinis „EURO 1960“ žaidimas įvyko 1958 m. Rugsėjo 28 d. SSRS ir Vengrijos susitikimas buvo pirmasis Europos taurės istorijoje. Rungtynės vyko Lužnikų stadione.

1/8 finalai

Prasidėjo „EURO-1960“ futbolo Rusija (SSRS komanda)iš namų rungtynių su vengrais. Į dvikovą atvyko 100 000 gerbėjų. Pirmąjį mačo įvartį (ir Europos čempionato istoriją) 4-ąją minutę pelnė sovietų futbolininkas Anatolijus Iljinas. „1960“ EURO futbole SSRS tapo pirmąja viskuo. Viačeslavas Metreveli greitai padidino rezultatą, o Valentinas Ivanovas rezultatą padarė pražūtingu. Vengrai sugebėjo atsakyti tik vienu kamuoliu per 84-ąją minutę.

Grįžimo varžybos buvo po metų - 1959 m. Rugsėjo 27 d. Dar kartą pasisekė sovietų komandai. Minimaliai įveikusi vengrai, SSRS pateko į ketvirtfinalį.

Antroje poroje susitiko prancūzai ir graikai. Pirmosios varžybos vyko Prancūzijoje. Užbaigtame „Park de Prens“ buvo matyti aštuoni įvarčiai, iš kurių septynis iš jų pelnė šeimininkai. Antrasis kėlinys baigėsi rezultatu: 1: 1.

Pirmosios rungtynės tarp Rumunijos ir Turkijos įvyko 2007 mBukareštas. Rumunai buvo stipresni, įmušę tris neatsakytus įvarčius. 1959 m. Balandžio 26 d. Stambule įvyko grįžimo posėdis. Turkija laimėjo 2-0, tačiau to nepakako. Rumunijos komanda pateko į ketvirtfinalį.

Norvegijos ir Austrijos pora surengė pirmąsias rungtynes ​​Osle. Turėdami minimalų balą, austrai sugebėjo nugalėti. Antrasis susitikimas įvyko Vienoje ir baigėsi rezultatu: 5: 2 Austrijos naudai.

Jugoslavija ir Bulgarija susitiko EURO 1960 futbolo čempionato 1/8 finale. Mėgstamiausias poroje buvo akivaizdus. Pirmąsias rungtynes ​​laimėjo Jugoslavijos nacionalinė komanda rezultatu: 2: 0. Antrasis baigėsi lygiosiomis (1: 1).

Įdomi pora „EURO 1960“ buvoRytų Vokietija – Portugalija. Pirmosios varžybos vyko Berlyne, kur šeimininkai pralaimėjo (2: 2). Svečių susitikime Portugalijoje vokiečiai pelnė du kartus įvartį, tačiau pergalė liko savininkams (3: 2).

Ispanijos ir Lenkijos poros rezultatas buvo gana akivaizdus. Nugalėjo ispanai (4: 2). Namai laimėjo 3: 0 ir pateko į ketvirtfinalį.

Paskutinėje poroje Danija žaidė su kvalifikacijos etapo nugalėtoja - Čekoslovakija. Kopenhagoje nugalėtojas negalėjo būti nustatytas (2: 2). Namuose čekai stipriai įveikė danus (5: 1).

1/4 finalas

Laukiamiausios rungtynės buvo SSRS-Ispanija.Iš anksto nuspėti nugalėtoją buvo sunku. Tačiau gerbėjams nebuvo lemta pamatyti įdomių konfrontacijų. Priežastis buvo tų šalių politiniai santykiai, kurie tais metais buvo įtempti. Ispanija atsisakė lankytis SSRS, siūlydama surengti varžybas neutralioje teritorijoje. UEFA atsisakė, nubaudusi nacionalinę komandą ir paskyrusi diskvalifikaciją. Taigi SSRS pateko į EURO 1960 pusfinalį.

eurų 1960 metų Rusijos futbolo komanda

Prancūzija poroje išvyko į Austriją. Prancūzai laimėjo abi rungtynes. Pirmasis baigėsi rezultatu: 5: 2, antrasis - 2: 4.

Portugalija priešinosi Jugoslavijai. Portugalai sunkiai laimėjo pirmąsias rungtynes ​​rezultatu: 2: 1. Antrasis susitikimas, kuris vyko Belgrade, baigėsi Portugalijos pralaimėjimu (5: 1).

Paskutinė pora susitiko su Rumunija ir Čekoslovakija. Būdami favorito pozicijoje, čekai užtikrintai laimėjo dvejas rungtynes ​​- (0: 2) ir (3: 0).

Pusfinalis

1960 m. Gegužės mėn. Pabaigoje vyko pusfinalio varžybos. Čekoslovakija atiteko SSRS priešininkams. Prancūzija žaidė su Jugoslavija.

Rungtynės, kuriose dalyvavo sovietų komanda, vyko arenoje„Velodromas“. Vietos futbolininkai be didelių pastangų įveikė čekius. Ivanovas pelnė pirmąjį įvartį, antrame kėlinyje padvigubino rezultatą, o Viktoras Pirmadienis nutraukė rungtynes.

eurų 1960 m

Antrose rungtynėse mėgstamiausia buvo laikoma Prancūzija,nepaisant to, kad nėra kelių pagrindinių žaidėjų. Jugoslavai pirmavo 1-0, bet iškart praleido. Žaidime vyravo prancūzai ir iki 53-osios minutės jie pirmavo 1: 4. 55-ąją minutę svečiai įmušė antrą įvartį, tačiau to aiškiai nepakako. Ir tada atsitiko neįtikėtinas dalykas. Tarp 75 ir 79 minučių jugoslavai patikrino tris kartus ir pateko į finalą.

3 vietos varžybos

Nusivylęs Prancūzijos praradimu, labai neaiškussurengė finalinę dvikovą prieš čekius. Nepatenkinti sirgaliai užgavo komandą už bet kokią klaidą. Rezultatas buvo Čekoslovakijos pergalė rezultatu: 2: 0.

euro 1960 m. nacionalinė ussr komanda

finalas

SSRS ir Jugoslavijos varžybos vyko šlapiame lauke, polietus. Apskritai žaidimas pasirodė lygus. Iš pradžių jugoslavai atrodė geriau. Per 43-ąją minutę Galichas išvedė komandą į priekį. Sovietų futbolininkai sugebėjo atsakyti jau 49-ąją minutę. Antroji pusė vyko SSRS užpuolimo metu. Neįmanoma nustatyti nugalėtojo įprastu laiku. Tik per 113-ą minutę Viktoras pirmadienis pelnė antrąjį įvartį. Dėl žaidėjų atkaklumo ir jų lydinčios sėkmės SSRS nacionalinė komanda laimėjo EURO-1960.