/ / Praca badawcza w college'u i na uniwersytecie. Podstawowe wymagania

Praca badawcza w college'u i na uniwersytecie. Podstawowe wymagania

Część procesu edukacyjnego wSzkoła wyższa lub uniwersytet to projekt badawczy, który jest planowany na początku roku szkolnego. Rozważ bardziej szczegółowo podstawowe wymagania, które go dotyczą.

Cel i zadania

Badania są zakończoneStudent uczy się samodzielnie, co ujawnia jego umiejętność zastosowania wiedzy w celu rozwiązania konkretnych problemów praktycznych. Powinien być uzupełniony charakterem, wykazując umiejętność kompetentnego posługiwania się specjalną terminologią, wyrażania jasnych myśli, argumentowania wyników i wyciągania wniosków.

Cele badawcze:

  1. Naucz się analizować podejścia dostępne w nauce zagranicznej i krajowej.
  2. Aby rozwinąć umiejętności niezależnej działalności naukowej, stosując je w rozwiązywaniu problemów praktycznych.
  3. Umiejętność wykazania umiejętności analizowania i systematyzowania wyników uzyskanych w procesie badawczym.
  4. Wzbudzać zainteresowanie działalnością naukową.

Główne etapy

Istnieje ogólny algorytm, na podstawie którego budowane są prace badawcze.

W pierwszym etapie wybiera się jego problemy, a także formułuje temat. Szczególną uwagę należy zwrócić na opracowanie „szkieletu” przyszłych prac.

Drugi etap to zebranie informacji i dostępnej wiedzy na temat wybranych zagadnień, a także analiza i synteza danych. Jest to konieczne do pełnego opracowania koncepcji i planowania.

Trzeci etap obejmuje opracowanieprogram, w którym musisz bardzo uważać na wybór metod badawczych. Zwłaszcza jeśli jest to praca badawcza w dziedzinie biologii lub innych nauk przyrodniczych.

Czwarty etap to prowadzenieeksperyment i przetwarzanie wyników. Po zakończeniu tej pracy konieczne jest prawidłowe sformułowanie materiału teoretycznego i empirycznego na piśmie. I nie ma znaczenia, czy jest to praca naukowa z zakresu ekologii, czy nauk humanistycznych. Wymagania projektowe będą dokładnie takie same.

Na piątym etapie, gdy prace badawczezostanie zatwierdzony przez przełożonego, zostanie przesłany do wzajemnej oceny. Po uzyskaniu pozytywnej recenzji student ma możliwość publicznej jej obrony.

Jak zauważono, praca badawcza powinna mieć formę pisemną i mieć jasną strukturę. Rozważmy to bardziej szczegółowo.

Strona tytułowa jest wypełniana zgodnie z zasadami ustalonymi w tej placówce edukacyjnej.

Treść musi koniecznie mieć tytuły rozdziałów i akapitów ze wskazaniem stron.

Wtedy zaczyna się główna część.

Wprowadzenie uzasadnia znaczenie ipowstaje problem badawczy. Ponadto konieczne jest podkreślenie stopnia jego opracowania, celu, przedmiotu, przedmiotu i zadań. Szczególnie trudne będzie sformułowanie hipotezy o znaczeniu naukowym i praktycznym, a także przedłożonych do obrony zapisów. W zależności od dyscypliny ważne będzie podkreślenie metod eksperymentalnych (na przykład, jeśli jest to praca naukowa z psychologii, socjologii itp.).

W pierwszym rozdziale należy przedstawić wyniki teoretycznej analizy literatury i wyciągnąć wnioski. Należy to robić w sposób systematyczny.

W drugim rozdziale przedstawiono wyniki badania pilotażowego, wyszczególniając program, ustalenia i zalecenia. Kończy się szczegółowymi wnioskami.

Podsumowując, należy przedstawić krótką analizę uzyskanych wyników.

Praca naukowa powinna zawierać również listę piśmiennictwa i załączników.

Podobało mi się:
0
Popularne posty
Duchowy rozwój
Jedzenie
tak