/ / Olga Podchufarova: športová kariéra a životopis

Podchufarova Olga: športová kariéra a životopis

Olze Podchufarovej, ktorej biografia je opísaná vtento článok, vychádzajúca ruská biatlonová hviezda. Domorodý muskovit. Vo veku 21 rokov sa Olga stala víťazom majstrovstiev sveta v tomto športe.

detstva

Podchufarova Olga sa narodila 5. augusta 1992rokov v Moskve. Rodičia majstra nemajú nič spoločné so športom. Mama pracuje ako prekladateľka a sprievodca a jej otec sa venuje počítačovým systémom. Bol to on, kto učil dcéru bežecké lyžovanie. Hoci rodičia vzali svoju dcéru na iné triedy - do bazéna, na tanečné sály - vybrala si biatlon.

Podzhufarova Olga

Učitelia odporúčali poslať ju do lyžiarskej sekcie,pretože fyzicky bolo dievča veľmi vyvinuté a jej schopnosti boli voľným okom viditeľné. Ale jazda do tried bola veľmi ďaleko. Olga bola zaznamenaná pre tanečné sály.

Vášeň pre šport a prvé víťazstvá

Študovala osem rokov.Dokonca som išiel na súťaže. Olga však cítila, že to nie je jej cesta. Preto pravdepodobne, a nepodarilo sa mu tancovať. Keď sa Olga Podchufarova presťahovala do deviatej triedy, začala sa zaujímať o biatlon. Študenti boli poslaní do súťaže a museli prejsť trojkilometrovou zjazdovkou.

Napriek tomu, že súperky sú stáleišiel na tréning, Podchufarova prišiel ako prvý do cieľa. Po tomto víťazstve požiadala trénera, aby ju napísal do sekcie. A tak skončila v Moskovskej mládežníckej škole. Jej prvým trénerom bola Yuri Lelin. Dievča trénuje dodnes.

Životopis Olgy Podzhufarovej

tvorenie

Po ukončení strednej školy Podchufarovavstúpil na univerzitu verejnej správy v odbore „manažment“. Zároveň športovec pokračuje vo výcviku. Rozvrh je veľmi zaneprázdnený, ale Olga má vynikajúcu vytrvalosť a disciplínu. A pomáha jej vyrovnať sa so štúdiom a športom.

Športová kariéra

Olgy Podchufarovej, ktorej biografia je veľmiZaujímavé je, že začala svoju športovú kariéru v roku 2009. O pár rokov neskôr už dostala zlato a striebro na Majstrovstvách sveta v letnom biatlone. V roku 2012 boli do jej cenovej prasiatkovej banky pridané ďalšie 3 zlaté medaily za sprinty, štafety a prenasledovanie. Majstrovstvá sveta sa konali v Ufe.

Biatlon Olgy Podzhufarovej

V roku 2013Na podobných súťažiach mohla Olga Podchufarová vziať bronz. K vyššiemu oceneniu jej chýbala iba tridsať sekúnd. Rok 2013 bol zlomom v živote Podchufarovej. Z majstrovstiev sveta v Rakúsku priniesla Olga tri medaily - bronz, striebro a zlato.

Potom nasledoval svetový pohár, ktorý sa konal v Soči.Najprv hrávala za ruský tím. A skôr iba v juniorských komandách. Na majstrovstvách sveta získala Olga vo sprinte 58. miesto. Na nasledujúcom svetovom pohári v Chanty-Mansijsku zlepšila Podchufarova predchádzajúci výsledok. V prenasledovaní obsadila 26. miesto. V roku 2014 získala Olga Podchufarovú na 21. mieste v sprinte na Holmenkollenských súťažiach. Potom išla na olympijské hry v Soči. Potom obsadila 49. miesto v jednotlivých pretekoch a na 11. mieste v súťažiach v Ostersunde.

Ďalšia fáza bola ešte produktívnejšia.Obsadila 4. miesto. Na podstavec jej chýbal iba sekundu a pol. Olga je považovaná za najlepší biatlonista. V roku 2016 mala Podchufarova účinkovať na svetovom pohári v Holmenkolleni. Po 65. mieste v šprinte ho tréneri zo súťaže stiahli.

Osobný život Olgy Podzhufarovej

Dôvodom bola nedostatočná prípravašportovci. Po vylúčení zo súťaže Olga oznámila, že zváži prechod na vlastnú prípravu. A v tomto prípade bude trénovať osobitne od ruského tímu.