/ / EURO 2000: Výsledky a fakty

EURO 2000: Výsledky a fakty

EURO 2000 bol hostiteľom dvoch krajín - Belgicka a BelgickaHolandsko. Toto sa stalo prvýkrát v histórii. 11. Majstrovstvá Európy boli vzrušujúcejší ako turnaj z roku 1996. Zúčastnené tímy na Euro 2000 boli 16. Národné tímy potešili publikum vzrušujúcimi zápasmi s nepredvídateľnými výsledkami. Mnoho slabých tímov dokázalo predstaviť senzáciu a poraziť zostavy hviezd. Ruský tím nemohol vstúpiť do Euro 2000.

euro 2000

Kvalifikačné zápasy

V kvalifikačných hrách neboli žiadne pocity.Najzaujímavejšou skupinou bolo Francúzsko, Ukrajina, Rusko, Island, Arménsko, Andorra. O odchod bojovali štyri tímy. Tri štartovacie hry pre Rusko boli neúspechom. Tímu sa však podarilo rozdať výkonnú sériu šiestich hier. V rozhodujúcom zápase Rusko, ktoré urobilo chybu, preskočilo Ukrajinu, ktorá následne stratila Slovinsko v zápasoch o zadok. Francúzsko prešlo na Euro 2000 od prvého miesta.

Skupina A

finále 2000 EUR

Do tejto skupiny patrili: Portugalsko, Rumunsko, Anglicko a Nemecko.

Rumunsko niečo robilo v skupinovej fázeneuveriteľné. Dokázala poraziť Anglicko 3: 2 a remizovať s Nemeckom. Iba Portugalsko dokázalo zastaviť Rumunov. Anglicko si počínalo veľmi slabo, keď získalo jediné víťazstvo. Nemecko zlyhalo, prehralo dva zápasy a remizovalo. Na EURO 2000 nikto nečakal takú úroveň Nemcov.

Do play-off postúpilo Portugalsko a Rumunsko.

Skupina B

Do tejto skupiny patria: Taliansko, Švédsko, Belgicko a Turecko.

Neboli tu žiadne pocity.Na prvom mieste sa umiestnilo Taliansko, ktoré bolo najobľúbenejším favoritom. Zvyšok tímov bojoval o druhé miesto v skupine. Belgičania začali dobre, hneď v prvom zápase zvíťazili nad Švédskom, potom však spomalili a s Turkami prehrali 0: 2, takže ich nechali na druhom mieste.

Do play-off išli Taliansko a Turecko.

Skupina C

euro 2000 futbal

Skupinu tvoria: Španielsko, Juhoslávia, Nórsko a Slovinsko.

Španielsko v skupine muselo byť odhalenéobľúbený. To sa však nestalo. Futbal EURO 2000 si bude pamätať pre svoj nevýrazný štart. V prvom zápase podľahol národný tím Nórsku za stavu 1: 0. Slovinsko senzáciu neprinieslo, prehralo 2: 1. Pre vstup do play off muselo Španielsko poraziť Juhosláviu. Do 90. minúty viedla Juhoslávia za stavu 3: 2. Na začiatku pridaného času Španieli z penalty vyrovnali skóre, ale to nestačí. V posledných sekundách sa Španielsku podarilo urobiť zázrak, keď strelilo štvrtý gól.

Španielsko a Juhoslávia sa prebojovali do play-off.

Skupina D

Skupinu tvoria: Holandsko, Francúzsko, Česká republika a Dánsko.

Pamätali sa nielen zápasy v skupinevzrušujúca hra, ale aj škandál rozhodcu. Zápas medzi Holandskom a Českom sa niesol v napätí. Česko hralo v čele a zápas sa chýlil ku koncu. Zdalo sa, že Holandsko odskočí. Na konci hry za veľmi pochybný faul dostal rozhodca pokutový kop, ktorý bol premenený.

Do play-off sa dostalo Holandsko a Francúzsko.

Štvrťfinále

Zápas Španielsko - Francúzsko sa stal najzaujímavejším vštvrťfinále EURO 2000. Zostavy oboch tímov boli pôsobivé. Španielsko začalo veľmi sebavedome, vzápätí si vytvorilo niekoľko nebezpečných momentov pri francúzskej bráne, brankár však hral spoľahlivo. V jednej chvíli získava Djorkaeff štandardku a Zidane posiela loptu presne do deviatky. O päť minút neskôr Španielsko zarobilo a premenilo penaltu. Djorkaeff v posledných minútach opäť posúva Francúzsko dopredu. V samom závere má šancu Španielsko, ale Raul nedokázal skórovať z „bodu“.

Sľuboval sa boj medzi Holandskom a Juhosláviouvzrušujúce. Holanďania neboli pred zápasom považovaní za jednoznačných favoritov, navyše ich mnohí nevideli v semifinále. Juhosláviu, ktorá v skupine predviedla úžasnú hru, však zničilo Holandsko. Mnoho analytikov neposkytlo vysvetlenie tohto zlyhania. Holland odohral svoj najlepší zápas na turnaji a zvíťazil 6: 1.

Rumunsko v konfrontácii s Talianskom neprekvapujemohol. Viac sa čakalo od tímu, ktorý dokázal v skupinovej fáze zvíťaziť nad Anglickom. Totti a Inzaghi, keď skórovali loptu, poslali Rumunsko domov. Neatraktívnou hrou vynikal Gheorghe Hadji, ktorý v druhom polčase dostal dve žlté karty.

V zápase Portugalsko - Turecko bol favorit evidentný.Nunu Gomes, ktorý dosiahol double, vyhodil Turkov z turnaja. Pre Turecko bolo dosiahnutie play off už vážnym úspechom, takže neexistovali nijakí nespokojní fanúšikovia.

Semifinále

zostavy euro 2000

Stal sa duel medzi Holandskom a Talianskomvýzdoba turnaja. Nebolo to finále EURO 2000, ale nebolo to horšie v intenzite. Holanďania boli považovaní za obľúbených. Mali najjasnejší útok, ktorý už dokázal na divákov zapôsobiť. Taliansko kontrovalo vyváženou obranou. Taliani museli od 34. minúty hrať s desiatimi mužmi. Boli udelené dva tresty za Toldovu bránu, ale hra brankára a žrď udržali Talianov v hre. O všetkom sa rozhodlo v sérii pozápasových trestov, kde sa Taliansko ukázalo byť vytrvalejším a postúpilo ďalej.

V zápase Portugalsko - Francúzsko vypuklo druhéškandál. V riadnom hracom čase tímy strelili gól a preniesli hru do predĺženia. Na samom konci rozhodca udelí pokutu za porušenie označené postranným rozhodcom. Zidane neomylne implementoval štandardku a dotiahol Francúzsko do finále.

Finále EURO 2000

Táto vzrušujúca CHE sa nemohla skončiť vyblednutýmifinále. A tak sa aj stalo. V 55. min sa Taliani ujali vedenia vďaka gólu Delvecchia. Do konca polčasu si držia výhodu. V ďalších minútach lopta končí v bráne Talianska. V predĺžení strelí Francúzsko zlatý gól a získava trofej UEFA EURO 2000. Francúzsko - Taliansko - zápas sa stal najzaujímavejším finále za posledné roky.

euro 2000 francúzsko taliansko

Turnaj priniesol organizátorom obrovské zisky. Zápasov sa zúčastnili milióny fanúšikov. EURO 2000 priniesol divákom veľa pozitívnych emócií a zaujímavých súbojov.