Koľko období má ľadový hokej

Táto hra má milióny fanúšikov.na oboch stranách Atlantického oceánu. V popularite je to menej ako futbal. Jeho pravidlá a predpisy sa nakoniec formovali v polovici dvadsiateho storočia. Najmä to umožnilo krátku odpoveď na otázku, koľko období v hokeji. Existujú tri z nich. Súčasne však existuje množstvo dôležitých podrobností.

koľko období v hokeji

Z histórie hokeja

Kanada je všeobecne považovaná za rodisko hokeja.Nikto nespochybňuje jej nadradenosť, ale malo by sa poznamenať, že niektoré stredoveké holandské zimné krajiny zobrazujú hru, ktorú všetci veľmi radi. Je to nemožné zamieňať ho s čímkoľvek. Samozrejme, v tých dávnych časoch nikto nevedel, koľko období v hokeji. Hrá sa s najväčšou pravdepodobnosťou, kým sa nudíte. Ale začiatkom dvadsiateho storočia táto ľudová hra zažila komplexnú evolúciu a každým rokom čoraz viac nadobúda rysy profesionálneho športu. Bez dodržania všeobecných pravidiel hry pre všetkých je život nemožný. Musel som rozvíjať spoločné pravidlá a okrem iného určiť, koľko období v hokeji stačí na určenie víťaza. Postupne konvergovali na číslo 3.

Koľkokrát je teraz v hokeji?

Moderné pravidlá hokejového zápasumá rovnaké tri obdobia. Ale problém tu je, že určiť víťaza, často to nestačí. A ak tretie obdobie hlavného času hokejového zápasu skončí s remízou, rozhodcovia stanovia dodatočný čas. V opačnom prípade sa to nazýva "nadčas". V bežnom majstrovstve kontinentálnej hokejovej ligy, v súlade s predpismi, nie je možné ťahať. A ak nadčasy neoznámia víťaza, tímy vymieňajú tresty a prestrelky. Až do víťazstva jedného z tímov. Ak chcete pochopiť túto hru, záleží tiež na tom, ako dlho bude obdobie v hokeji. Jeho trvanie je 20 minút "čistého" času. To znamená, že keď sa hra z nejakého dôvodu zastaví, a to sa stáva pomerne často počas určitého obdobia, zastaví sa stopky, ktoré merajú čas prehrávania. Prerušenie medzi prestávkami je 15 minút.

ako dlho je obdobie v hokeji

Prehrávanie

Ale najzaujímavejšia vec sa stáva vo finálečasti šampionátu, inak nazývané "play off". V tomto štádiu hra ostreľuje a stáva sa extrémne dynamickou. Jeho výsledok je často úplne nepredvídateľný. Na konci zápasu nie sú žiadne prestrelky. V záverečných hrách sa otázka "Koľko období v hokeji?" Sa stáva irelevantnou. Ak tri časové úseky normálneho času neoznámia víťaza, potom sa ich počet stáva neobmedzeným. Hra pokračuje až do prvého opusteného puku. A v niektorých prípadoch je oneskorená veľmi dlho. Najväčší zápas v histórii kontinentálnej hokejovej ligy sa uskutočnil 25. februára 2013 medzi tímami Severstal a Lokomotiv. V 119. minúte skončilo s víťazstvom Severstalu s skóre 3: 2. A môžeme bezpečne predpovedať, že tento rekord nebude trvať dlho.