/ / Svetlana Kuznecovová: tenis, rodina, osobný život, záľuby

Svetlana Kuznecovová: tenis, rodina, osobný život, záľuby

Kuznecovová Svetlana Aleksandrovna je vynikajúca tenistka, víťazka niekoľkých grandslamových súťaží. Ctihodný majster športu v Rusku.

Svetlana Kuznecovová: biografia

svetlana kuznetsova tenis
Budúci šampión sa narodil 27. júna 1985 vPetersburg v rodine športovcov. Od detstva bola Svetlana vštepovaná láskou k zdravému životnému štýlu. Každé ráno pre rodinu začalo spoločné cvičenie, prechádzky na čerstvom vzduchu.

Keď Svetlana začala brať šport vážneKuznecov? Tenis sa stal súčasťou jej života ako sedemnásťročná. Keď bolo dievča na kurte, cítila skutočnú radosť. Podobné pocity sa jej podarilo zachovať aj v dospelosti.

Prvé vážne víťazstvo priniesla Svetlana v roku 2001roku, keď športovec získal profesionálny status vo veku 16 rokov. Vo svojej debutovej sezóne dokázala vyhrať čestný turnaj ITF. V roku 2004 sa športovec dostal do záverečnej fázy US Open a vyhral súťaž. Nečakaný úspech bol ale len začiatok. Napokon, tenistka teraz pochopila, že nové úspechy si od nej budú vyžadovať ešte tvrdšiu prácu na tréningu a väčšie nasadenie.

Svetlanine víťazstvá a ocenenia

svetlana alexandrovna kuznetsova
Kuznecovová Svetlana Alexandrovna častejšie ako inédomáci tenisti sa ocitli v záverečných bojoch série grandslamových turnajov. Športovec dosiahol také vysoké stupne súťaže 6-krát vo štvorhre a 4-krát vo dvojhre.

Ako bolo uvedené vyššie, Svetlana jevíťaz United States Open. V roku 2004 porazila Kuznecovová v záverečnom zápase súťaže ďalšiu ruskú atlétku Elenu Dementievovú. Ďalšie finále, v ktorom sa tenistka opäť stretla so svojou krajankou, sa uskutočnilo na turnaji Roland Garros v roku 2009, kde športovec zdolal Dinaru Safinovú.

Aké ďalšie úspechy si Svetlana zabezpečila?Kuznecov? Tenis jej umožnil až 30-krát nastúpiť v zápasoch o titul najväčších svetových turnajov. Športovec dodnes zdieľa prvé miesto v rebríčku ruských športovcov podľa počtu finále spolu s Maratom Safinom a Mariou Šarapovovou.

Svetlana Kuznecovová (tenistka): osobný život a záľuby

svetlana kuznetsova tenista osobny zivot
Mimo tenisového kurtu ruský športovecsa snaží viesť bežný život. Svetlana je zarytá futbalová fanúšička. Najväčšie potešenie, ktoré prináša, je účasť na zápasoch jej obľúbeného tímu - Petrohradu „Zenith“. Sleduje úspechy klubu Kuznecov medzi vystúpeniami na svetových tenisových turnajoch.

Ďalšou slabinou Svetlany je snowboarding. Vo voľnom čase tenistka navyše rada tancuje na modernú hudbu, študuje cudzie jazyky.

Hľadanie životného partnera dnes jenie najdôležitejšia úloha, ktorú si kladie Svetlana Kuznecovová. Tenis je v súčasnosti pre športovca prioritou, ako opakovane uviedla samotná ruská šampiónka.

rodina

V mladosti sa otec Svetlany venoval cyklistike a teraz sa podieľa na príprave mladých športovcov na vážne štarty v tejto disciplíne.

Matka tenistky opakovane získala zlatoocenenia vo všetkých rovnakých cyklistických súťažiach, vyhrala predovšetkým 6 majstrovstiev sveta. Má titul čestného majstra športu ZSSR. Dnes je trénerom na jednej zo športových škôl v Petrohrade.

Brat Svetlany Kuznecovovej je vicemajstrom olympiády v Atlante, kde kedysi získal prestížne ocenenia v pretekoch ruskej reprezentácie na cyklistickej trati.