/ / Triedy matematiky v 2. juniorskej skupine materskej školy

Triedy matematiky v 2. juniorskej skupine materskej školy

Deti začínajú s matematikou ako predmetomzoznámiť sa v materskej škole, konkrétne v druhej juniorskej skupine, je vek dieťaťa v tomto okamihu 3-4 roky. Pedagógovia pracujú na formovaní elementárnych myšlienok u detí. A vývoj dieťaťa závisí od toho, ako dobre je zvládnuté prvé vnímanie foriem predmetov a ich kvantitatívne vzťahy.

hodiny matematiky v 2. juniorskej skupine
Naučiť sa pre dieťa v škôlke niečo novéumožňuje akúkoľvek činnosť. Ideálna je na to druhá juniorská skupina. Matematika umožňuje porovnávať známe objekty podľa dĺžky, výšky, šírky. Učiteľ predstavuje také priestorové pojmy ako „spredu“, „zozadu“, „zhora“, „zdola“, „doľava“, „doprava“. Učiteľ tiež učí deti správne identifikovať a využívať časové intervaly v reči, napríklad ráno, deň, noc.

Pomáhať začínajúcim pedagógom

Aby bolo mo

  • počiatočné kurzy počas mesiaca by sa mali uskutočňovať so samostatnými skupinami 6-8 osôb;
  • po mesiaci sa triedy začnú viesť úplne s celou skupinou;
  • v učebni by mali mať deti didaktické podklady v požadovanej výške pre každé dieťa;
  • pri zoznámení sa s novým materiálom by trvanie lekcie nemalo presiahnuť 10 - 12 minút a pri vypracovávaní známeho materiálu - 15 minút;
  • v triede musíte sledovať únavu detí a ak sú unavené, všetky vzdelávacie aktivity sa okamžite zastavia.

Hlavný cieľ a zámery hodín matematiky

Hlavným cieľom hodiny matematiky pre deti vo veku 3 - 4 roky je oboznámiť sa so základnými pojmami: počtom, tvarom a charakteristikou predmetu.

matematika materskej školy
Na dosiahnutie tohto cieľa je potrebné vyriešiť niekoľko úloh:

  • naučiť dieťa správne rozlišovať farbu a tvar predmetu;
  • tvoria prvotný koncept čísla (jedna, veľa);
  • učiť deti vzťahu objektov prostredníctvom jednej zovšeobecňujúcej funkcie (zhromaždiť všetky červené objekty);
  • formovať porozumenie charakteristík objektu (dlhý, skrátka veľký, malý).

hodiny matematiky pre deti
Na správne zvládnutie riešenia problémov a dosiahnutie stanoveného cieľa musí učiteľ na hodinách matematiky v mladšej skupine používať rôzne techniky a vyučovacie metódy.

Techniky a vyučovacie metódy

Triedy z matematiky v 2. skupine mladších žiakov by malibyť vizuálny a efektívny. Deti získavajú akékoľvek nové znalosti priamym vnímaním, to znamená, keď sledujú všetky činnosti pedagóga a samé opakujú tie isté akcie s písomkami z didaktického materiálu. Učiteľ a vychovávateľ potrebuje kvalitatívne premyslieť každú hodinu, všetky nové koncepty, ktoré predmet charakterizujú, najskôr učiteľ počas hodiny niekoľkokrát povie a až potom požiada deti, aby ich zopakovali.

2 mladšia hodina matematiky
Okrem toho nesmieme zabúdať, že totovek učenia sa všetkého nového je založený na emočnom vnímaní. A ak dieťa nezaujímate od prvých minút hodiny, potom to pôjde nazmar. Za týmto účelom začínajú hodiny matematiky pre deti najčastejšie prekvapivými momentmi:

  • vzhľad hračky,
  • nečakaní hostia,
  • hrudník s tajomstvom.

hodina druhá skupina mladých matematika
Opatrovateľku treba zdržaťpozornosť detí počas celej hodiny. Na tento účel sa používa metóda zmeny činností. Predmety, s ktorými bude dieťa pracovať, mu musia byť už vopred známe, inak ich najskôr naštuduje tak, ako potrebuje, a preskočí všetok materiál, ktorý učiteľ ponúka.

Štruktúra hodiny matematiky

V materskej škole, ako v akejkoľvek inej vzdelávacej inštitúcii, by všetky triedy mali byť štruktúrované, napriek ich krátkemu trvaniu.

hodiny matematiky pre deti
Hodiny matematiky v 2. skupine mladších žiakov by mali obsahovať tieto body:

  1. Organizačný moment (trvanie 1-2 minúty).
  2. Úloha hodiny (1 minúta) je stanovená takto: „Pomôžme medveďovi (bábike Katyi) nájsť kruh (zistiť, ktorá cesta je dlhšia).“
  3. Hlavná časť hodiny (učenie sa nového materiálu).
  4. Reflexia (trvanie - 1 minúta). Deti by rozhodne mali hovoriť o tom, čo sa dnes naučili.
  5. Lekciu je potrebné ukončiť pozitívnenálada. Je potrebné deti pochváliť: "Ďakujem, chlapci, že ste pomohli medveďovi (bábike Katyi) tak rýchlo nájsť kruh. On (ona) vás určite príde navštíviť."

Metodická literatúra - asistent pri vedení tried

Máte vo výchove skupinu 2 mladšiu? Vedenie hodiny matematiky nebude ťažké.

Každý učiteľ, aby správne zostavil hodinu, potrebuje metodickú literatúru. Teraz je toho veľmi veľa. Nasledujúce knihy sú najobľúbenejšie:

  • „Triedy na formovanie elementárnych matematických pojmov v druhej juniorskej skupine materskej školy“ I.А. Ponomarev, V.A. Pozin.
  • „Moja matematika“ E.V. Solovjov.
  • "Matematika. Druhá juniorská skupina „E.S. Maklakov.
  • „Matematika v materskej škole. Druhá juniorská skupina „L.V. Minkevič.

Ako pomôcť dieťaťu s neúspechom?

Nie každé dieťa uspeje naraz,učiteľ preto musí byť schopný byť lojálny voči zlyhaniu dieťaťa a pomôcť mu počas hodiny. V materskej škole slúži matematika ako základ pre ďalšie vnímanie vzdelávacieho materiálu v škole. A od toho, ako pevne a správne sú stanovené počiatočné koncepty predškoláka, bude závisieť jeho ďalší úspech vo vzdelávacích aktivitách.

Každý vie, že matematika je exaktná veda aťažké hodiny matematiky v 2. skupine mladších žiakov by preto mali obsahovať premyslené, konkrétne, správne formulované otázky s prihliadnutím na mentálny vývoj detí, na ktoré dieťa môže dať odpoveď.

Ak je materiál predložený v procesePre dieťa je stále ťažké pracovať dlho, je možné prilákať jeho rodičov na pomoc tým, že ho správne požiada, aby s ním doma pracoval vo svojom voľnom čase na problém, ktorý vzniká.

Porozprávajte sa so svojimi rodičmi o možnosti viesťdieťa o pol hodinu skôr do škôlky alebo vyzdvihnúť o niečo neskôr. Pedagóg má teda možnosť vypracovať doplnkový materiál pokrytý deťmi, ktoré vo všetkom neuspejú alebo ktoré zameškali vyučovanie počas choroby.

Základné pravidlá pre úspešné hodiny matematiky v druhej skupine mladších žiakov

  1. Nezabudnite, že pre dieťa sú všetky nové informácie komplexným procesom poznávania sveta.
  2. Každé dieťa je malý človek s vlastným charakterom, mentálnym a fyzickým vývojom.
  3. Učiteľ vedie hodinu.Dajte deťom príležitosť preskúmať nový predmet alebo jeho vlastnosti (hladké, drsné), ale tento proces neodkladajte, pretože dieťa môže byť unavené. Sľúbte deťom, že sa s predmetom budú po vyučovaní hrať.
  4. Dodržujte všetky sľuby, ktoré dáte svojim deťom.
  5. Chváľte svoje deti tak často, ako je to možné.
  6. Ak je materiál ťažký, dajte mu pár sedení, aby ste z neho vyťažili maximum.
  7. Neťahajte čas triedy.

Výsledok

Ideálne, ak potrebujete minúťhodina, druhá mladšia skupina. Matematika je niečo, bez čoho sa chlapi v budúcnosti nezaobídu. Batoľatá sa začínajú pripravovať do školy. Učiteľ by mal lekciu postaviť tak, aby deti skutočne zaujímali.

páčilo sa:
0
Populárne príspevky
Duchovný rozvoj
jedlo
y