/ / Біатлоністка Світлана Слєпцова: біографія, фото та цікаві факти

Біатлоністка Світлана Слєпцова: біографія, фото та цікаві факти

Біатлоністка Світлана Слєпцова, біографія якоїописана в нашій статті, є чемпіонкою Олімпійських ігор у складі естафетної збірної Росії і триразовою переможницею річного світової першості. Неодноразово ставала чемпіоном і призером на етапах Кубка світу. У 2017 році завершила спортивну кар'єру.

біатлоністка Світлана Слєпцова

Біографічні дані

Біатлоністка Світлана Слєпцова (фото спортсменки можна побачити в статті) з'явилася на світ у липні 1986 року в місті Ханти-Мансійську. Її батько служив в авіації, а мати працювала лікарем.

Світлану з раннього дитинства приваблював спорт, при цьому дівчинка перепробувала багато видів, починаючи з бальних танців і закінчуючи єдиноборствами.

У десятирічному віці Слєпцова вперше потрапила вбіатлонну секцію після того, як тренер місцевої ДЮСШ відвідав школу, в якій вона вчилася, і запросив усіх бажаючих спробувати себе в цьому виді спорту. Світлану дуже зацікавила можливість в такому юному віці поводитися зі зброєю.

Кілька разів дівчинка пробувала кинути біатлон, але тренери, які побачили в ній величезний потенціал, кожен раз не давали цьому статися.

Ще однією проблемою, пов'язаною з щільнимтренувальним графіком, стало погіршення успішності. Юна біатлоністка Світлана Слєпцова досить посередньо закінчила школу, однак зуміла вступити в Югорський університет на факультет спорту і туризму. Оскільки в той час вона часто ставала переможницею і призером різних національних і міжнародних змагань, їй дозволяли навчатися за індивідуальним графіком.

Перші спортивні успіхи

Під керівництвом першого наставника Олександра Корчака біатлоністка Світлана Слєпцова наполегливо тренувалася, але, на жаль, особливих успіхів не добилася.

Слєпцова світла біатлоністка

У 2000 році спортсменка почала готуватися доюніорських змаганням під керівництвом іншого фахівця - Михайла Новикова. Уже через рік вона перемогла у Всеросійських змаганнях серед юніорів на приз А. Стрепетова.

У вісімнадцятирічному віці Слєпцова вперше взяла участь у світовій першості U-19 у французькому Оте-Морьен. Найвищим її досягненням стало четверте місце в естафеті.

Рік по тому на аналогічних змаганнях в Контіолахті вона стала чемпіонкою світу в індивідуальній гонці. Крім цього досягнення, вона додала в свою колекцію нагород бронзову медаль за естафету.

У 2006 році Слєпцова Світлана - біатлоністкамолодіжної російської збірної. На ЧС в Преск-Айлі в складі естафетної команди вона стає бронзовим призером змагань. В цьому ж році на Кубку Європи вона завойовує срібну медаль у гонці переслідування.

2007 рік приніс Слєпцова багато досягнень. На чемпіонаті світу в Валь-Мартелло (Італія) Світлана спочатку стала кращою в спринті, а потім підтвердила своє лідерство в гонці переслідування. З континентальної першості росіянка привезла цілий комплект нагород. Крім золота за спринт і естафету, вона завоювала срібло в парсьюте і бронзу в індивідуальній гонці.

Після таких блискучих виступів Світлану Слєпцову допускають до виступів на етапах Кубка світу.

Професійна спортивна кар'єра

У сезоні 2006/07 Слєпцова Світлана - біатлоністкав складі основної збірної Росії на міжнародних змаганнях. Вперше на етапі Кубка світу вона вийшла на трасу в словенському місті Поклюка, проте показала там не дуже хороші результати. З другої спроби Слєпцова зуміла набрати в гонці переслідування в Лахті перші залікові очки. У підсумку до кінця змагань Світлана набрала 45 очок і посіла 55-е місце в загальному рейтингу.

Наступний сезон приніс російській біатлоністцісвітову спортивну славу. На другому етапі в Хохфільцені Слєпцова вперше потрапила на подіум, зайнявши в естафеті друге місце. У Поклюці вона повторила це досягнення.

Слєпцова світла біатлоністка біографія

Етап в Оберхофі став для біатлоністки СвітланиСлєпцова блискучим. Крім бронзи в естафеті, вона вперше завоювала нагороду в індивідуальній дисципліні - стала другою у спринті. На етапі в Рупольдінгу Світлана знову стала третьою в естафеті, а в спринтерській гонці - другий (після дискваліфікації Кайси Варіс Слєпцова було присвоєно перше місце).

Після вдалих виступів в Антхольці спортсменкавперше була заявлена ​​на чемпіонат світу. Тут вона також стає бронзовим призером в змішаній естафеті. Але найбільш феєричним для Слєпцова став завершальний етап в Холменколлені, де вона блискуче перемогла в спринті і гонці переслідування.

У наступному сезоні Світлана стала чемпіонкою світув естафеті. На етапах Кубка світу вона шість разів піднімалася на подіум, причому в Хохфільцені зайняла найвищу сходинку п'єдесталу за перемогу у спринтерській гонці.

Сезон 2009/10 став для біатлоністки в прямомусенсі "золотим". Крім чотирьох перемог і двох подіумів на етапах Кубка світу, Слєпцова разом з Богалій-Тітовець, Зайцевої і Медведцевої після перемоги в естафетній гонці стали олімпійськими чемпіонками Ванкувера.

Два післяолімпійський сезону Світлана провела досить вдало, кілька разів потрапляючи на подіум як командних, так і індивідуальних дисциплін.

погіршення результатів

Перед сезоном 2012/13 біатлоністці СвітланіСлєпцова провели операцію на коліні, через що вона пропустила частину підготовки в змагань. Через це спортсменка показала дуже погані результати на двох етапах, а потім і зовсім практично не виступала до кінця цього року і майже весь наступний.

Після двох невдалих сезонів Слєпцова зробилаще одну спробу повернутися в еліту світового біатлону в 2016 році. Але результати знову не радували - кращим індивідуальним досягненням стало 24-е місце в гонці переслідування на чемпіонаті світу.

Слєпцова світла біатлоністка фото

тріумфальний догляд

Під час літнього світової першості в 2017 р Світлана Слєпцова виступила просто блискуче. Але після перемог в змішаній естафеті та спринті вона заявила про завершення спортивної кар'єри. Таке рішення спортсменка пояснила змінами в особистому житті. Після своєї заяви Слєпцова провела свою останню гонку переслідування, в якій здобула для себе третю і останню золоту нагороду чемпіонату світу.