/ / EURO-1960: výsledky

EURO-1960: výsledky

Nápad uspořádat turnaj mezi evropskými týmyse objevil v roce 1927. V té době to nefungovalo. Po 30 letech se UEFA vrátila k této myšlence a vytvořila mistrovství Evropy, nebo Henri Delaunay Cup. První rally se konala v roce 1960. Závěrečná část byla přijata Francií.

Euro 1960

Nařízení

Ne všechny evropské týmy podporovaly myšlenkudržení EURO-1960. Z účasti na turnaji bylo 13 z 30 zemí odmítnuto. Mezi nimi lze uvést Itálie, Anglii, Německo, Belgii a Švédsko. Fotbalové federace věřily, že remíza poháru brání hráči, aby se zotavili po sezóně.

Dalších 17 zemí, které jsou členy UEFA, se zúčastniloremíza 1/8 a 1/4 finále. To se konalo počátkem června 1958. 14 týmů, včetně SSSR, zahájilo představení v 1/8. Irsko a Československo vedly klasifikační souboj.

Ve finále 1/8 a 1/4 byly dvě zápasy: doma i na silnici. Semifinále a finále EURO-1960 se konalo ve Francii, protože Henri Delon byl předsedou Francouzské fotbalové federace.

Začněte

Během výhry v EURO-1960 nebylo striktněregulovaný kalendář - vedení jednotlivých týmů se dohodlo na místě a době setkání. Kvalifikační zápasy, které se teoreticky uskutečnily na prvním místě, proběhly až od 5. dubna a 10. května 1959. První zápas domu zvítězil v Irsku s výsledkem 2: 0. Vzájemná hra se konala v Bratislavě, Češi dokázali získat čtyři nezodpovědné cíle a odnesli.

Euro 1960 Fotbal

Debutová hra EURO-1960 se konala 28. září 1958. Schůzka SSSR-Maďarsko byla první v historii evropského poháru. Zápas se uskutečnil na stadionu "Luzhniki".

1/8 finále

EURO-1960 ve fotbale Rusko (tým SSSR) začals domácím utkání proti Maďarům. Na duelu přišlo 100 000 fanoušků. První gól v zápase (a historie mistrovství Evropy) zaznamenal ve 4. minutě sovětský fotbalista Anatoly Ilyin. Na Euro-1960 ve fotbale se SSSR stal prvním ve všem. Vyacheslav Metreveli málem vybojovaný výsledek, Valentin Ivanov udělal zranění. Maďaři mohli odpovědět pouze na jeden míč v 84. minutě.

Zpáteční zápas se konal o rok později - 27. září 1959. Opět se štěstí stýkalo se sovětským týmem. Minimálně porazil Maďary, SSSR šel do čtvrtfinále.

Ve druhém páru se setkali Francouzi a Řekové. První zápas se uskutečnil ve Francii. Vyplněno "Park de Prens" viděl osm gólů se sedmi z nich skóroval domácí tým. Vrácený zápas skončil skóre 1: 1.

První zápas mezi Rumunskem a Tureckem se uskutečnil v roce 2006Bukurešť. Rumunové se ukázali být silnější, když zaznamenali tři nezodpovězené cíle. 26. dubna 1959 v Istanbulu bylo vzájemné setkání. Turecko zvítězilo 2: 0, ale to nestačilo. Rumunský tým šel do čtvrtfinále.

Pár Norsko-Rakousko hrál první hru v Oslo. S minimálním skóre bylo možné Rakušany porazit. Vrácení se uskutečnilo ve Vídni a skončilo s výsledkem 5: 2 ve prospěch Rakouska.

Jugoslávie a Bulharsko se setkaly ve finále 1/8 finále EURO-1960 ve fotbale. Oblíbený pár byl zřejmý. První zápas vyhrál jugoslávský tým se skóre: 2: 0. Druhý skončil v remíze (1: 1).

Zajímavý pár v EURO 1960 se stalNDR - Portugalsko. První zápas se uskutečnil v Berlíně, kde hostitelé ztratili (2: 2). Na hostujícím setkání v Portugalsku si Němci skórovali dvakrát, ale vítězství zůstalo pro hosty (3: 2).

Výsledek páru Španělska - Polsko byl docela zřejmý. Při návštěvě získali Španělé (4: 2). Domy vyhrál 3: 0 a šel do čtvrtfinále.

Ve finálovém páru hrála Dánsko s vítězem kvalifikačního kola - Československo. V Kodani nebyl vítěz identifikován (2: 2). Doma, Češi porazili Dánové (5: 1).

1/4 finále

Nejvíce očekávaným zápasem byla SSSR-Španělsko.Vítěz předem byl obtížně předvídatelný. Ale fanoušci nebyli ochotni vidět vzrušující konfrontace. Důvodem byly politické vztahy mezi oběma zeměmi, které byly v těchto letech napjaté. Španělsko odmítlo navštívit SSSR a nabídlo uspořádání zápasů na neutrálním území. UEFA odpověděla odmítnutím, pokutovala tým a stanovila diskvalifikaci. SSSR tedy odešel do semifinále EURO-1960.

euro 1960 fotbal národní národní tým Rusko

Francie ve dvojici šla do Rakouska. Francouzi vyhrál oba zápasy. První skončil skóre: 5: 2, druhý - 2: 4.

Portugalsko se postavilo proti Jugoslávii. První zápas s Portugalci měl potíže s výhrou: 2: 1. Návratové setkání, které se konalo v Bělehradě, skončilo porážkou Portugalska (5: 1).

V posledním roce se setkali s Rumunskem a Československem. Jelikož byli v řadě favoritů, Češi s jistotou vyhrál dvě zápasy - (0: 2) a (3: 0).

Semifinále

Na konci května 1960 proběhlo kreslení semifinále. Československo odešlo do oponentů SSSR. Francie hrála s Jugoslávií.

Zápas s účastem sovětského národního týmu se uskutečnil v aréně"Velodrom". Bez velkého úsilí domácí hráči porazili Čechy. První branku zaznamenal Ivanov, ve druhém poločase zdvojnásobil výsledek a Victor Pondělí ukončil zápas.

euro z roku 1960

Ve druhém zápase byla oblíbená Francie,navzdory absenci několika klíčových hráčů. Jugoslávci vedli 1-0, ale okamžitě vynechali. Francouzi se ujali vedení a ve 53. minutě vedli 1: 4. V 55. minutě vstřelili hosté druhou, ale to zjevně nestačilo. A pak se stalo neuvěřitelné. Mezi 75. a 79. minutami byli jugoslávci zaznamenán třikrát a dosáhli finále.

Zápas na třetí místo

Frustrovaný ztrátou Francie, velmi nejistýkonal finální zápas proti Čechům. Neuspokojivý fanoušci veselili svůj tým kvůli chybě. Výsledkem bylo vítězství Československa s výsledkem: 2: 0.

euro 1960 národní tým SSSR

Konečný

Zápas SSSR a Jugoslávie se konal na mokrém poli, poddéšť. Celkově byla hra rovna. Nejdříve jugoslávané vypadali lépe. V 43. minutě vedl Galich tým vpřed. Sovětští hráči byli schopni odpovědět v 49. minutě. Druhá polovina se konala pod náporem SSSR. Vítěz nebyl schopen identifikovat v hlavní době. Teprve ve 113. minutě vstřelil Victor Pondějšek druhý gól. Tým EURO-1960 SSSR zvítězil díky vytrvalosti fotbalistů a současnému štěstí.