Έτσι, σήμερα θα μιλήσουμε για τους γνωστούςέργο από τους εκδότες της EA και της Valve που ονομάζεται Left 4 Dead 2 (rus). Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να περάσετε από αυτό το υπέροχο παιχνίδι. Και καθένα από αυτά είναι καλό με τον δικό του τρόπο.
Υπάρχουν τρεις επιλογές για την απελευθέρωση του παιχνιδιού "Left 4 Dead 2":
Κάθε ένα από αυτά έχει τα δικά του πλεονεκτήματα καιμειονεκτήματα. Αμέσως αξίζει να σημειωθεί ότι εάν πρόκειται να εγκαταστήσετε mods στο Left 4 Dead 2, ξεχάστε τις επίσημες εκδόσεις. Εάν με το παιχνίδι στο δίσκο μπορείτε ακόμα να προσπαθήσετε να "παίξετε τον shaman", τότε ο Steam απλά δεν θα ξεκινήσει λόγω των "χτυπημένων" αρχείων.
Ωστόσο, η ενθάρρυνση της πειρατείας δεν είναι καλήη καλύτερη επιλογή για την απόκτηση αυτού του παιχνιδιού θα είναι η μη εξουσιοδοτημένη έκδοση του Left 4 Dead 2. Η RG Mechanics κάνει εξαιρετικά πακέτα επαναφορτώσεων που δεν διαφέρουν σε περιεχόμενο και ποιότητα από την άδεια. Επομένως, αυτό είναι το είδος της απελευθέρωσης που πρέπει να αναζητήσετε στους ιχνηλάτες torrent.
Αν μιλάμε για την έκδοση που μπορεί να κατεβάσει"Steam", τότε έχει κυριολεκτικά μερικά πλεονεκτήματα. Το πρώτο είναι μια άδεια, την οποία οι προγραμματιστές εξακολουθούν να υποστηρίζουν. Το δεύτερο - μόλις αγοράσετε ένα παιχνίδι, δεν θα το χάσετε. Και το τρίτο: δεν θα έχετε προβλήματα με ένα συνεταιριστικό παιχνίδι, το μόνο πράγμα είναι ότι οι φίλοι σας θα πρέπει επίσης να έχουν έκδοση Steam.
Έτσι, δεδομένου ότι το παιχνίδι είναι προσανατολισμένο σε co-op, θα ξεκινήσουμε με το πιο σημαντικό θέμα. Πώς να παίξεις το Left 4 Dead 2 online;
Όπως μπορείτε να δείτε, παίζοντας το Left 4 Dead 2 online δεν είναι τόσο δύσκολο. Το κύριο πράγμα είναι να σιγουρευτείτε πάντα ότι εσείς και οι φίλοι σας έχετε την ίδια έκδοση του πελάτη, τότε δεν θα πρέπει να υπάρχουν προβλήματα.
Όπως και πολλά άλλα παιχνίδια στο Left 4 Dead 2οι απατεώνες είναι ενσωματωμένοι από τους ίδιους τους προγραμματιστές, πράγμα που σημαίνει ότι λειτουργούν μόνο σε ένα μόνο πέρασμα. Παράλληλα όμως προστέθηκε η δυνατότητα χρήσης του ξενιστή τους. Για παράδειγμα, αν ο παίκτης που δημιούργησε το "δωμάτιο" θέλει να εμφανιστεί η μάγισσα, πρέπει απλώς να δηλώσει την κατάλληλη ομάδα. Θα περιγράψουμε τα πιο δημοφιλή.
Στο Left 4 Dead 2 απατεώνες σκοτώνουν την ατμόσφαιρα του παιχνιδιού.Φυσικά, μπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε για να περάσετε μια δύσκολη στιγμή, αλλά τότε ποια είναι η χαρά; Για να χρησιμοποιήσετε απατεώνες, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε την κονσόλα. Αυτό μπορείτε να το κάνετε απευθείας στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού, επιλέγοντας το πλαίσιο δίπλα στην επιλογή "Κονσόλα οθόνης". Ονομάζεται από το κουμπί "~".
Θα πρέπει επίσης να μιλήσουμε για το τι περιμένει τον παίκτηστο νέο μέρος του διάσημου παιχνιδιού. Φυσικά, αυτοί είναι παλιοί αντίπαλοι σε ένα νέο ρόλο, καθώς και νέοι τρόποι δολοφονίας τους, συμπεριλαμβανομένων 11 τύπων μαχητικών όπλων. Αλλά, παρά το γεγονός ότι στο Left 4 Dead 2 το όπλο έχει γίνει πιο διαφοροποιημένο, οι προγραμματιστές και οι σχεδιαστές του σπιτιού εξακολουθούν να τροποποιούν αυτό το παιχνίδι. Υπάρχουν διάφοροι τύποι τροποποιήσεων.
Για να εγκαταστήσετε ένα mod στο παιχνίδι σας, πρέπει να κάνετε ένα από τα δύο πράγματα.
Τα ίδια τα mods περιλαμβάνονται στο κύριο μενού του παιχνιδιού.
Τελικά φτάσαμε στην πλοκή του Left 4 Dead 2.Το πέρασμα του είναι σχεδόν το ίδιο με το πρώτο μέρος. Έχουμε 4 χαρακτήρες διαθέσιμους για παιχνίδι, αλλά ταυτόχρονα θα τρέξουμε σε πλήθος. Η πρώτη εκστρατεία ξεκινά στην οροφή ενός ουρανοξύστη. Υποτίθεται ότι έπρεπε να εκκενώσουμε, αλλά δεν είχαμε χρόνο. Πηγαίνουμε προς το αναχωρημένο ελικόπτερο. Ανοίγουμε την πόρτα στις σκάλες και σκοτώνουμε το πρώτο πλήθος των ζόμπι. Περνάμε μέσα από τα δωμάτια και τους διαδρόμους προς το ασανσέρ. Μετά το cutscene κατεβαίνουμε.
Βγαίνουμε στους δρόμους.Καθαρίζουμε την περιοχή και κινούμαστε λίγο προς τα δεξιά στο υπόγειο. Το περνάμε και βγαίνουμε. Λίγο αριστερά υπάρχει μια σκάλα μέχρι το κτίριο. Παίρνουμε εκεί. Περνάμε κατά μήκος του διαδρόμου και βρεθούμε στο κατάστημα όπλων. Αποθηκεύστε και βγείτε έξω. Πατώντας το κουμπί, πηγαίνουμε ακόμη πιο ψηλά στο σούπερ μάρκετ. Έχοντας πάρει ένα κουτάκι κόλα εκεί, επιστρέφουμε και παίρνουμε το καμένο αυτοκίνητο.
Στο εμπορικό κέντρο, τρέχουμε και πυροβολούμε μέχρι να ακούσουμε τον συναγερμό.
Στο αίθριο, πρέπει να τρέξετε στα δάπεδα και να μαζέψετεκουτιά για το αυτοκίνητο. Υπάρχουν πολλές τακτικές. Μπορείτε να αγνοήσετε τα ζόμπι και να φύγετε από αυτά, αλλά σε υψηλό επίπεδο δυσκολίας, αυτό μπορεί να πάρει πολλή υγεία. Επομένως, ενεργούμε σύμφωνα με την αρχή: όσο περισσότερο το καλύτερο. Πρώτα, συλλέγουμε τα πιο απομακρυσμένα κουτιά, γιατί με κάθε νέο θήραμα, τα επιτιθέμενα τέρατα θα είναι ισχυρότερα και πιο επικίνδυνα.
Αρκετά βαρετό επίπεδο του Left 4 Dead 2.Το πέρασμα δεν ευχαριστεί ούτε με αινίγματα και λαβύρινθους, ούτε με δύσκολους αντιπάλους. Αφού σταματήσετε το αυτοκίνητο, πηγαίνετε ευθεία κατά μήκος του δρόμου. Στη συνέχεια κατεβαίνουμε στην άκρη του δρόμου και προχωράμε στο μοτέλ. Αφού το καθαρίσαμε, φεύγουμε και μετακομίζουμε στους λόφους. Από αυτούς θα δούμε το τοπικό lunopark. Εκεί το χρειαζόμαστε.
Περπατάμε γύρω από την έκθεση και σκοτώνουμε ό, τι κινείται. Χωρίς γρίφους. Μετά πηγαίνουμε στο "τούνελ της αγάπης". Μέσα από αυτό φτάνουμε στο καταφύγιο.
Το επόμενο επίπεδο δεν είναι εντυπωσιακό στην ποικιλία. Πηγαίνουμε ακριβώς κατά μήκος του λούνα παρκ, πυροβολώντας πίσω από τους επιτιθέμενους.
Το τελευταίο επίπεδο είναι η επιβίωση. Καταλαμβάνουμε τη σκηνή με πολυβόλα και περιμένουμε να φτάσουν οι διασώστες.
Ένα από τα πιο απογοητευτικά επίπεδα στο Left 4 Dead 2.Το πέρασμα περιλαμβάνει περιπλάνηση στους βάλτους. Όλα ξεκινούν με το γεγονός ότι πηδούμε από το τρένο. Περνάμε από την πόλη και μετά στρίβουμε δεξιά στην προβλήτα. Εκεί, αφού κάνουμε μια σύντομη βόλτα με βάρκα, φτάνουμε στο καταφύγιο.
Προσπαθώντας να μην μπαίνουμε στο έλος και να μην πλησιάσουμε τα καλάμια, περνάμε στο δρόμο. Κατά μήκος του, λίγο προς τα δεξιά, μπορείτε να βρείτε ένα σπίτι που θα μας χρησιμεύσει ως άλλο καταφύγιο.
Το επόμενο βήμα δεν είναι πολύ πιο συγκεχυμένο. Ένας μαραθώνιος που διασχίζει το χωριό μας περιμένει. Το επίπεδο είναι ίσιο, οπότε μην χαθείτε.
Στο τέλος της καμπάνιας, θα κάνουμε μια βόλτα στο γραφικόεξοχή. Αμέσως από την αρχή του επιπέδου, αρχίζουμε να αποφεύγουμε προς τα αριστερά μέχρι να φτάσουμε στο σπίτι. Μέσα από αυτό ανεβαίνουμε στο μπαλκόνι και πηδούμε προς τα κάτω. Αυτή είναι η διέξοδος.
Ένα άλλο τυπικό επίπεδο Left 4 Dead 2. Το πέρασμα δεν πρέπει να είναι δύσκολο. Αφού κατέβηκα από το πλοίο, κινούμαστε μέσα από την πόλη σε ευθεία γραμμή, πυροβολώντας πίσω από διάφορα κακά πνεύματα.
Το επόμενο επίπεδο είναι αρκετά δυσάρεστο ακόμη και γιαη πιο παιγμένη ομάδα. Πρέπει να περάσεις από το εργοστάσιο. Ο δρόμος δεν είναι ιδιαίτερα συγκεχυμένος, αλλά σας περιμένουν 12 μάγισσες, κρυμμένες σε όλο το επίπεδο. Πολλοί παίκτες τους αντιπαθούν, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι τόσο τρομεροί αντίπαλοι.
Έτσι, πήρατε βενζίνη στο εργοστάσιο. Επιστρέφουμε στην πόλη και επιστρέφουμε πίσω. Το μόνο πρόβλημα θα είναι η μειωμένη ορατότητα λόγω της έναρξης της βροχής.
Το τελευταίο μέρος διαφέρει από τα προηγούμενα.ποιος είναι ο αριθμός των μολυσμένων. Υπάρχουν απλώς τρομεροί αριθμοί από αυτούς εδώ! Πρέπει να περάσετε από την πόλη μέχρι τη γέφυρα. Εκτός από τα κιτ πρώτων βοηθειών, θα είναι χρήσιμα στο τέλος - η τελική γέφυρα του Left 4 Dead 2. Το πέρασμα θα απαιτεί μέγιστο συντονισμό και αμοιβαία βοήθεια από εσάς. Θα πρέπει να αντιμετωπίσετε τόσα ζόμπι όσο δεν έχετε δει ακόμη και στη "συναυλία".