Σήμερα τα αρώματα Kenzo είναι δημοφιλή και διάσημαολόκληρο τον κόσμο, αν και ο αριθμός των δημιουργημένων αρωμάτων δεν είναι τόσο μεγάλος. Ωστόσο, πριν εμφανιστεί το πρώτο άρωμα στα τέλη του 20ου αιώνα, ο οίκος μόδας Kenzo δημιούργησε μόνο ρούχα και διάφορα αξεσουάρ.
Το πρώτο άρωμα Kenzo de Kenzo γεννήθηκε το 1987,ως ένα νέο άρωμα λουλουδιών που δημιουργήθηκε χρησιμοποιώντας την αρχή της πραγματικής ιαπωνικής τέχνης λουλουδιών - ikebana. Τα πνεύματα ήταν τόσο συντριπτική επιτυχία που αμέσως μετά εμφανίστηκαν νέες δημιουργίες.
Η αίσθηση του αρώματος ξεκινά με τις πρώτες νότεςνούφαρο και ένα κύβο πάγου μέντας. Επιπλέον, η καρδιά του Kenzo L "Eau par αποκαλύπτει τη γλυκύτητα ενός ζουμερού, αρωματικού ροδάκινου, συνυφασμένο με ένα λουλούδι αμαρυλλίδας, το οποίο δημιουργεί μια αισθησιακή ένωση θηλυκότητας και αγάπης. Τα αρώματα τελειώνουν με καλάμια, τάρτα μανταρίνι και ένα αεράκι της νότιας ακτής. Οι γνώστες του Kenzo L" Eau χαρακτηρίζουν ως καταπληκτική μαγεία υψώνοντας μια γυναίκα σε γαλάζιο ουρανό, σύννεφα, αποκαλύπτοντας σε αυτήν ολόκληρη την ιστορία των καλύτερων γήινων τοπίων και στο τέλος την επιστρέφει στη γη, γεμάτη με αγάπη και ευχαρίστηση.
Στην ίδια σειρά το 1999 παρουσιάστηκεμια καινοτομία για τους άνδρες - Kenzo L "Eau par Kenzo pour Homme - ως θρίαμβος της αρρενωπότητας και της αγνότητας. Η σύνθεση που δημιουργήθηκε από τον ταλαντούχο Oliver Cresp είναι η ιδανική λύση για ενεργούς άντρες που συνεχώς προχωρούν. Δεν έχει σημασία ποιος είναι ο στόχος σήμερα, ποια είναι η έννοια της ζωής, το κύριο πράγμα είναι η αδιάκοπη πρόοδος. Ο δημιουργός χαρακτηρίζει το άρωμα ως κάτι που μπορεί να δώσει ενέργεια και άνεση.
Πώς η αγάπη μπορεί να είναι διαφανής και εύθραυστη, στοανά πάσα στιγμή εξαφανίζονται σαν ένα σύννεφο, αλλά ταυτόχρονα κατέχουν μεγάλη δύναμη καταστροφής και είναι οξεία, τόσο ο πάγος όσο και τα μπουκάλια γυναικείων και ανδρικών αρωμάτων σήμερα μοιάζουν με ένα καθαρό διαφανές κομμάτι πάγου.
Τα αρώματα Kenzo επιλέγονται από άτομα που εμπιστεύονται με σιγουριά τη ζωή στον επιδιωκόμενο στόχο τους! Δοκιμάστε το, ίσως είναι το στυλ σας!