/ Ile przerw w hokeju? Niejednoznaczna odpowiedź

Ile minut przerwy w hokeju? Niejednoznaczna odpowiedź

Na świecie istnieją trzy główne typy hokeja.Najpopularniejszym (w naszym kraju) jest hokej na lodzie. Ale jest też hokej na lodzie, hokej na trawie. Tak więc pytanie, ile minut przerwa w hokeju, odpowiedź nie zawsze będzie jednoznaczna.

ile minut przerwy w hokeju

Place zabaw

Gry hokejowe odbywają się na specjalnie oznaczonych polach, zwanych również placami zabaw.

W hokeju na trawie pole to wynosi 91,4 m na 55 m. Pokrycie jest zwykle trawiaste, ale może być również syntetyczne lub podkładowe.

W hokeju z piłką pole osiąga 90-110 m na 50-65 m, z krążkiem - 51-61 m na 24-30 m. W obu przypadkach gry odbywają się na lodzie.

Wspólna gra

Niezależnie od rodzaju, hokej jest kolektywnygra. W hokeju na trawie i przy piłce drużyna składa się z jedenastu graczy, w tym bramkarza. W hokeju z krążkiem graczy terenowych 6, w trakcie gry okresowo się zmieniają, wyjątkiem jest bramkarz. On jest jednostką stałej.

Jak długo trwa przerwa na hokej?

Mecz w hokeju na trawie składa się z dwóch okresówprzez 35 minut. każda i jedna przerwa w 20 minut. Istnieją również dwa okresy w hokeja z piłką, ale po 45 minut, a jedna przerwa to dwadzieścia minut. Ile minut przerwy w hokeju z krążkiem, najpopularniejszą grą? Mamy więc trzy standardowe okresy po 20 minut każdy. Zatem czas gry netto wynosi sześćdziesiąt minut. Są dwie przerwy. Trwają po piętnaście minut każdy i są standardowe dla wszystkich zawodów organizowanych przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie. Ile hokejowych przerw? 15 minut.

jak długo trwa przerwa w hokeju

Wyjątki od zasad

To prawda, od 11 stycznia 2013 roku w mistrzostwachKontynentalna Liga Hokejowa (KHL) dzieli się pomiędzy okresami zwiększonymi do siedemnastu minut. Ile minut teraz przerwa w hokeju? Europejscy sportowcy odpoczną jeszcze dwie minuty, podobnie jak ich zagraniczni towarzysze z NHL.

Dodatkowy czas i przerwy

Jeżeli podczas meczu konto nie zostało otwarte,lub jest niczyim, potem zwykle wyznacza dodatkowy czas, tzw. nadgodziny. Jeśli nadgodziny nie przynoszą żadnych rezultatów, przebicia po meczu (punktory). Ich liczba, a także czas trwania (i konieczność samego posiadania) nadgodzin, jest z góry ustalony podczas regulaminu turnieju hokejowego.

ile przerwa w hokeju

Zasada determinacji zależy od jej znaczeniaczas nadgodzin i przerw. Tak więc, w znanych ligach (NHL i KHL) na koncie losowania zostaje wyznaczona przerwa na piętnaście minut, a następnie pięć minut dogrywki (czas wolny) do pierwszego gola. Jeśli żadna z drużyn nie odniesie sukcesu, wypełnij lód. Zajmuje to dziesięć do piętnastu minut (kolejna dodatkowa przerwa). Następnie wykonaj rzuty wolne lub rzuty karne po trzech z każdej drużyny. W przypadku remisu, rzuty są kontynuowane do momentu zdobycia pierwszego gola lub pierwszego braku przeciwnika.

W końcowej fazie ważnych mistrzostw(Puchar Świata, na przykład) z czwartą nadgodziną wydłuża się do dziesięciu minut czystej godziny. Następnie (również w wyniku tie) tego bullitny wykonania. W ostatecznej rozgrywce, gdy w regularnym czasie (sześćdziesiąt minut) konto nie zostało otwarte lub nie jest nikim, nadgodziny trwają do pierwszego opuszczonego krążka. I może rozciągnąć się na długi czas. Finał - poważna sprawa, a bez zwycięzcy w nim, cóż, jak tego nie robić. Ile minut przerwy w hokeju między nadgodzinami a strzelaniną? Wszystkie te same 15 minut.