/ / "Међународни" повратак. Шта је непобедивост духа?

„Међународни“ повратак. Шта је непобедивост духа?

Дословно преведено са енглеског цомебацк -„повратак“. Данас је овај концепт широко укључен у лексикон руских адолесцената и често се користи у жаргону или спортским темама. Дакле, за повратак можемо рећи да је таква дефиниција разумљива и применљива међу данашњом омладином.

Концепт „повратка“ у спорту

У основи се реч „повратак“ користи у тимуспорт, када један од клубова током игре прилично заостаје за противником и истовремено се испоставља као победник у финалу састанка. Када коментаришу такве мечеве, често користе епитете „невероватан повратак“ или „невероватна посвећеност и способност борбе до краја“.

шта значи повратак
Такви састанци, када безнадежно изгубљени тим на крају извуче победу, дају позитиван став играчима, а следеће игре могу бити продуктивне у позадини овог успона.

Употреба речи „повратак“ у свакодневном животу

Шта значи „повратак“ у свакодневном животу?разумети из разговора данашње омладине. Ову дефиницију користе када желе да кажу о повратку некога или нечега. Треба напоменути да су речи и изрази на енглеском језику чврсто укорењени у речнику адолесцената и више се користе.

Најбољи фудбалски повратци у новијој историји

Утакмица између репрезентација Немачке и Шведске у квалификационом колуСветски куп 2014. године, који се одржао 16. октобра 2012. године и завршио се нерешеним резултатом 4-4, имао је невероватан шведски повратак. Немци су мирно и одмерено водили четири гола у резултату након првог полувремена и очекивали су да ће ствар довести до победе без непотребних мука. Швеђани су заузврат покушали да преокрену ток сусрета и постигну барем гол престижа. Као резултат, последњи погодак постигнут је већ у надокнади времена 93. минута, а Шведска је постигла нерешен резултат.

повратак у фудбалу
Финале најпрестижнијег фудбалског турнира - ЛигеШампиони - 2005. имали су узбудљив сценарио. Повратак у фудбалу на тако високом нивоу је ретка појава. Тада је италијански „Милан“ у утакмици са енглеским „Ливерпоолом“, изгледа, добро кренуо у победу и након првих четрдесет пет минута водио три гола на семафору, али Британци се за то сматрају зачетницима фудбала, јер све покушавају да искористе за победу ... Ливерпоол изједначава и кроз пенале осваја вредан трофеј.

У финалу ФА купа 2004. двамаестрални клубови „Манчестер сити“ и „Тотенхем“. Ова игра је била издашна за голове и имала је изузетну лепоту повратка. Не треба рећи шта је фудбал за енглеске навијаче, они су најватренији навијачи на свету. Тог дана навијачи у граду Манчестеру су се радовали до јутра, јер је њихов клуб извукао меч, изгубивши за три гола током сусрета.

повратак оно што јесте

Давне 2001. године и Тоттенхам Лондонпосетио град Манцхестер и одиграо меч у оквиру првенства Енглеске са локалним „Манцхестер Унитедом“. Маестрални домаћи тим пре почетка утакмице није могао да замисли да ће до паузе примити три гола. Стални Сир Алек Фергуссон пустио је Солскјаера у првој половини састанка како би некако преокренуо ток састанка, али су тимови отишли ​​на паузу резултатом 0: 3 у корист гостију. Током паузе Фергуссон је пронашао праве речи, а два брза додавања Бецкхама, заједно са његовим додавањима, довела су до невероватног повратка. Оно што се дешавало на трибинама Олд Траффорда немогуће је пренијети речима. На крају је Јунајтед одиграо прелепо друго полувреме и заслужено победио резултатом 5: 3.

Повратак хокеја

Због специфичности игре хокеја на леду, кадаголова је више него у фудбалу, а повратници се дешавају чешће. Навијачи из прве руке знају шта је повратак хокејашке екипе у утакмицу након неколико промашених голова. У свакој сезони Националне хокејашке лиге у Америци или у континенталној хокејашкој лиги имамо таквих поврата више пута.