/ Otvorená lekcia pre seniorov: Tipy na anotáciu

Otvorená lekcia pre seniorov: Tipy na anotáciu

Je dosť ťažké povedať, čo by malo dnesučiteľka v materskej škole sa viac zaujíma o vývoj dieťaťa alebo o papierovanie. Ak sa chystá viesť otvorenú lekciu kreslenia v seniorskej skupine, nemôže sa obísť bez podrobného prehľadu. Okrem toho to vyžaduje zákon, a nie rozmar orgánov.

otvorená hodina v seniorskej skupine

úvod

Aby ste lepšie pochopili, čo by ste malipredstavujú plán, pozrime sa na skutočnú situáciu. Napríklad ďalšia lekcia je nakreslená v hlavnej skupine na tému „Zima“. A nie jednoduché, ale otvorené. V každom prípade musíte vypracovať plán, aby ste sa pred rodičmi neochotili.

Najprv musíte namaľovať dva body:

  1. Druh činnosti. Tu musíte uviesť, akým spôsobom sa bude lekcia konať: zovšeobecnenie vedomostí, ich konsolidácia alebo, možno, štúdia nových materiálov.
  2. Ciele lekcie.Vo všeobecnosti nám povedzte, čo chcete počas otvorenej udalosti dosiahnuť. V našom prípade sú vhodné variácie: vytváranie kolektívnych a individuálnych kresieb na tému „Zima“.

Zadaním týchto dvoch bodov vytvoríte základ pre reflexiu. Na ich základe môžete premýšľať o ďalšom priebehu hodiny. Toto je však iba začiatok lekcie kreslenia.

kreslenie lekcie

úlohy

Zistili sme praktické cielektoré chcete dosiahnuť. Ďalej nastavte empirické úlohy týkajúce sa detí, ktoré chcete splniť. GEF a FGT trvajú na tom, aby bol rozvoj predškolských zariadení komplexný a rôznorodý. Na základe toho možno rozlíšiť tri smery úloh:

  1. Poučné.Uveďte, čo by sa vaši študenti mali počas hodiny naučiť. Aké praktické zručnosti by sa mali získať alebo upevniť: zjednotenie umeleckých zručností a techník, zlepšenie kvality introspekcie a kritiky diel iných ľudí, schopnosť samostatne si zvoliť materiály potrebné na prácu.
  2. Poučné. Aké charakteristické črty by ste týmto deťom chceli vštepiť? Úcta k divočine je pre našu tému veľmi vhodná.
  3. Rozvíja.Môže sa zdať, že je to rovnaké ako v prvom odseku. Ale ak ste tam poukázali na praktické zručnosti, je lepšie sa zamerať na tie mentálne. Ukážte, že sa snažíte u detí rozvíjať záujem o životné prostredie a prírodu, umelecký talent, iniciatívu a predstavivosť.

Takto vytvoríte „tretí pilier“, na ktorom sa bude konať celý proces učenia a váš budúci obrys ponaučenia.

Prípravné práce

Od otvorenej hodiny kreslenia vo vyššom vekuAk sa skupina zvyčajne koná na konci štvrťroka alebo jedného roka, musíte tu uviesť všetok zahrnutý materiál, ktorý by mohol byť priradený k uvažovanej téme.

zimné kreslenie v skupine seniorov

Čo sa dá v našom prípade použiť? Vytvorme zoznam študijných materiálov, aby bolo ľahšie kresliť staršiu skupinu na tému „Zima“.

  1. Čítanie rozprávok „Snehulienka“ a „12 mesiacov“.
  2. Prezeranie a diskusia o fotografiách a obrazoch so zimnou krajinou.
  3. Štúdium vlastností vody a jej stavu agregácie.
  4. Rozhovory o vlastnostiach života zvierat v zime. Zmena farby, hibernácia.
  5. Náčrtky zvierat pomocou geometrických tvarov.

Až potom, čo ste deťom poskytli potrebné znalosti, môžete viesť otvorenú lekciu kreslenia v staršej skupine.

Priebeh lekcie

Odteraz vo vašom obryseZačína sa nejednoznačná a variabilná časť. Musíte si naplánovať, čo poviete, a čo je najdôležitejšie, na čo deti odpovedia. Toto je vaša hlavná úloha. Aby ste zabránili rozvoju udalostí, ktoré sa môžu vymknúť z rúk, musíte analyzovať celú budúcu lekciu a pripraviť plán.

  1. Vítaný.
  2. Dialóg s deťmi.
  3. Tímová práca.
  4. Fizminutka.
  5. Individuálna kreativita.
  6. Zhrnutie a analýza práce.

Pamätajte, že musíte podrobne opísať, čo sa stane v lekcii. Napríklad:

- Ahoj, deti! Dnes nás navštívil snehuliak! A vonku je už leto! Pomôžeme mu ochladiť a nakresliť zimný les (kresbou pastelkami na doske si deti vytvoria spoločnú kompozíciu).

V tomto duchu musíte lekciu plne zvážiť.Otvorená lekcia o kresbe v skupine seniorov by mala byť naplánovaná a vykonaná veľmi presne, pretože čím staršie deti, tým neočakávanejšie sú otázky, na ktoré by mal mať pedagóg odpoveď.

témy tried kreslenia v skupine seniorov

Použité materiály

Už sme prišli na to, čo deti potrebujú vedieť.pred uskutočnením takejto otvorenej hodiny. Ale to nie je všetko. Učiteľ musí pripraviť a priniesť všetky potrebné materiály. Alebo požiadajte deti, aby si sami pripravili nejaké vybavenie. Aby ste nezabudli na nič, urobte zoznam a tiež ho zahrňte do plánu.

  1. Fotografie a obrazy zobrazujúce zimu.
  2. Multimediálne vybavenie podľa potreby.Môžete sa obmedziť na projektor a zobrazovať snímky namiesto papierovania s obrázkami. Prehrávač hudby a nahrávky. Napríklad „The Seasons“ od Vivaldiho.
  3. Deti budú potrebovať umelecké potreby. Ceruzky, farby, pastelky. Album.
  4. Určite, ktorá technika maľovania sa použije. Staršia skupina má z tohto hľadiska široký výber - bodilizmus (bodky), plastelínu, blotografiu, prsty, poškriabanie.
  5. Možno budete chcieť vytvoriť aplikáciu. Potom budú potrebné ďalšie materiály - lepidlo, vatová vlna atď.

Táto položka je veľmi dôležitá.Ak niečo vynecháte, aktivita môže úplne klesnúť. Tiež uveďte, ktoré učebné pomôcky ste pripravovali na lekciu. Nezáleží na tom, či ste to urobili alebo nie. Len pre ohlasovanie, aby vaši šéfovia nemohli dohadovať nad vami, že vykonávate školenie nie podľa štandardov.

skupina kresliacich technik

Konečne

Téma „Zima“, ktorú sme preskúmali, nie je vždy dobráVhodný pre vonkajšie triedy. Bez ohľadu na to, ako sa snažíte rozvíjať fantáziu detí, pre staršie skupiny sú k dispozícii „pohodlnejšie“ témy na kreslenie. Môže sa objaviť široká škála možností.

  • "Salute". Pre prax kreslenia "hrabať".
  • "The Forest". Umožňuje vám spoznať zvieratá a rastliny.
  • „Moja rodina.“ Kreslenie osoby je oveľa ťažšie. Táto téma je vhodná na nácvik zložitých vzorcov.
  • Kresba v netradičnom štýle. Naučte deti kresliť obrázky improvizovanými prostriedkami. Napríklad, ak nie je žiadny akvarel, ale je tam železo a vosk (encaustic).
  • "Pravidlá cesty." Umožňuje deťom lepšie pochopiť potrebu dodržiavania predpisov.
páčilo sa:
0
Populárne príspevky
Duchovný rozvoj
jedlo
y